прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Розпочався відбір проєктів, що фінансуватимуться за рахунок Програми з відновлення України, — Олексій Чернишов

Розпочався відбір проєктів, що фінансуватимуться за рахунок Програми з відновлення України, — Олексій Чернишов

  • 05.08.2022 11:47

У Міністерстві розвитку громад та територій України стартував відбір проєктів у межах Програми з відновлення України. Програма реалізується відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Загальна сума проєктів першого відбору — до €200 млн. Про це інформує “Урядовий портал”.

«Проєкти мають стосуватися саме відновлення життєво важливих об’єктів для людей. Зокрема, оновлення чи будівництва нових медичних закладів, закладів освіти, ЦНАПів, а також капітального ремонту та реконструкції критичної інфраструктури і будинків для проживання внутрішньо переміщених осіб та тих, хто через війну втратив житло», — зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Умови участі у відборі:
  • комунальна власність об’єкта, на фінансування якого залучається субвенція;
  • співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством, на покриття витрат на сплату податків і зборів, у тому числі податку на додану вартість, комісії за конвертацію валюти, страхування, авторський нагляд тощо;
  • календарний план реалізації проєктів має становити від одного до трьох років;
  • об’єкти, що фінансуються за рахунок субвенції, залишаються у комунальній власності (спільній власності) відповідних територіальних громад та використовуються за цільовим призначенням протягом не менше 20 років з дати завершення впровадження проєкту;
  • за рахунок субвенції заборонено купівлю або приватизацію землі, будівель, приміщень;
  • під час розроблення проєктної документації на місцевому рівні та на всіх етапах реалізації проєктів обов’язково повинні бути враховані громадські інтереси;
  • спроможність органів місцевого самоврядування, на фінансування об’єктів яких залучається субвенція, забезпечувати подальше їх утримання.
Органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади / виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад мають подати до Мінрегіону пропозиції до 2 вересня.

Зазначимо, що наприкінці 2021 року КМУ затвердив порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах Програми з відновлення України.

Субвенція надається на безповоротній основі громадам в рамках Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком. Відповідно до цієї угоди передбачається залучення 340 млн євро на фінансування заходів, спрямованих на реалізацію проєктів з відновлення соціальної інфраструктури, об’єкти житлово-комунального господарства тощо у регіонах, що постраждали внаслідок військових дій, а також у тих, що прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, раніше міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив, що ЄІБ виділив Україні 1,59 млрд євро на відновлення пошкодженої інфраструктури та на критично важливі проєкти. Зокрема, кошти підуть на відновлення та модернізації постраждалих внаслідок бойових дій мереж електро-, тепло- та водопостачання, об’єктів житлово-комунальної інфраструктури.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA