600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Розпочалась кампанія одноразового добровільного декларування активів: про що варто пам’ятати

Розпочалась кампанія одноразового добровільного декларування активів: про що варто пам’ятати

  • 01.09.2021 09:37

Сьогодні, 1 вересня 2021 року, стартує одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року.

Цю можливість надано нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи.

Хто зможе скористатись правом на декларування

Передбачено, що подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію можуть:

  • фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;
  • фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Податкова амністія поширюється, зокрема, на активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна в Україні та за кордоном.

Процедура декларування

Декларування активів здійснюється виключно на бажання громадянина, який має право на таке декларування.

Для того щоб задекларувати свої активи, необхідно:

  • подати декларацію до Державної податкової служби України безпосередньо платнику через електронний кабінет (форму декларації раніше затвердив Мінфін);
  • до подання одноразової декларації платник має розмістити кошти в національній або іноземній валютах на спеціальному рахунку, що може бути відкритий в банках України (про порядок відкриття рахунку ми писали раніше).

Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Водночас у декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Детальніше про особливості податкової амністії читайте в матеріалі “Капітальна перебудова”

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA