Російські «керівники» Запорізької АЕС отримали підозри — PRAVO.UA Російські «керівники» Запорізької АЕС отримали підозри — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Російські «керівники» Запорізької АЕС отримали підозри

Російські «керівники» Запорізької АЕС отримали підозри

  • 23.04.2024 15:05

СБУ та Офіс Генерального прокурора зібрали доказову базу на двох громадян рф, які організували від’єднання Запорізької АЕС від єдиної енергосистеми України.

Підозрювані – заступник директора захопленої атомної електростанції Едуард Атакіщев та головний інженер Андрій Горбунов. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, до «призначення» росіяни працювали на Ростовській АЕС. Звідти вони прибули на тимчасово окуповану територію на Півдні України і на початку жовтня 2022 року ввійшли до керівного складу Запорізької атомної електростанції.

Зловмисники займалися «інтегруванням» Запорізької АЕС до структури «Росатома» та приєднанням технологічних потужностей станції до енергетичної системи рф.

Також фігуранти підбурювали українських атомників співпрацювати з агресором та укладати «контракти» з окупаційною адміністрацією АЕС. У разі відмови погрожували переслідуваннями з боку репресивних органів рф.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) та ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (підбурювання до вчинення державної зради в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають комплексні заходи, щоби притягнути зловмисників до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA