Росія «принципово» не проти, щоб евакуація з Маріуполя проходила під егідою ООН і Червоного Хреста, але... — PRAVO.UA Росія «принципово» не проти, щоб евакуація з Маріуполя проходила під егідою ООН і Червоного Хреста, але... — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Росія «принципово» не проти, щоб евакуація з Маріуполя проходила під егідою ООН і Червоного Хреста, але...

Росія «принципово» не проти, щоб евакуація з Маріуполя проходила під егідою ООН і Червоного Хреста, але…

  • 28.04.2022 15:07
Secretary-General António Guterres (at podium) briefs reporters on the situation in Ukraine. "Inspired by Holy Week and all that it represents, I urge all parties – and all champions of peace around the world -- to join my Easter appeal. Save lives. Stop the bloodshed and destruction. Open a window for dialogue and peace and keep faith with the meaning and the message of Easter," said the Secretary-General.

Росія «в принципі» погодилася на те, щоб евакуація з Маріуполя громадян, які залишаються у місті, відбулася за участі ООН. Про це повідомляє пресслужба Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша після його зустрічі з президентом росії владіміром путіним. Зустріч відбулася у Москві у вівторок.

Глава ООН, який перебував у столиці росії для переговорів щодо війни в Україні, також зустрівся з міністром закордонних справ країни сергієм лавровим.

Під час своєї зустрічі тет-а-тет з президентом путіним пан Гутерріш підтвердив позицію ООН щодо України, згідно з повідомленням, опублікованим його речником Стефаном Дюжарріком.

Вони також обговорили пропозиції щодо гуманітарної допомоги та евакуації мирного населення із зон конфлікту. А саме щодо ситуації в обложеному портовому місті Маріуполь, де тисячі мирних жителів та українських військовослужбовців залишаються схованими на металургійному комбінаті «Азовсталь».

«Президент у принципі погодився на залучення ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста до евакуації мирного населення з маріупольського заводу «Азовсталь», — сказав пан Дюжаррік.

Він додав, що подальші обговорення будуть проведені з Управлінням ООН з гуманітарних питань, OCHA та міноборони росії.

«Відверта дискусія»

Пан Гутерріш сказав журналістам, що провів «дуже відверту дискусію» з паном лавровим, «і зрозуміло, що є дві різні позиції щодо того, що відбувається в Україні».

Росія заявила, що проводить «спеціальну військову операцію» в Україні, а для ООН вторгнення 24 лютого є порушенням територіальної цілісності країни і суперечить Статуту ООН.

«Але, на моє глибоке переконання, чим швидше ми завершимо цю війну, тим краще — для народу України, для народу російської федерації і далеко за її межами», — сказав він.

Підкреслюючи свою роль «вісника миру», Генеральний секретар нагадав, що ООН неодноразово закликала до:

  • припинення вогню для захисту мирного населення,
  • політичного діалогу щодо вирішення, якого досі не відбулося.

Говорячи про «насильницьку битву», яка триває на Сході України, він зазначив, що багато мирних жителів гинуть, а сотні тисяч опинилися в пастці конфлікту. Він додав, що чисельні повідомлення про порушення, а також можливі військові злочини вимагатимуть незалежного розслідування для притягнення до відповідальності.

Гуманітарні коридори

«Нам терміново потрібні гуманітарні коридори, які є справді безпечними та ефективними та поважаються всіма, щоб евакуювати мирних жителів та доставити таку необхідну допомогу».

Генеральний секретар запропонував створити гуманітарну контактну групу, до складу якої увійдуть росія, Україна та ООН, — «щоб шукати можливості для відкриття безпечних коридорів із локальним припиненням бойових дій і гарантувати, що вони дійсно ефективні».

Вирішуючи «кризу всередині кризи» в Маріуполі, де тисячі людей гостро потребують порятунку та евакуації, він підкреслив готовність ООН повністю мобілізувати свої людські та матеріально-технічні ресурси, щоб допомогти врятувати життя.

Пан Гутерріш запропонував ООН, Міжнародному комітету Червоного Хреста та українським і російським військам координувати роботу, щоб забезпечити безпечну евакуацію мирних жителів, які хочуть залишити Маріуполь. Зокрема, тих, хто перебуває всередині останнього редуту — металургійного заводу «Азовсталь», а також тих, хто перебуває в самому місті. Водночас виїзд повинен бути у будь-якому напрямку, який оберуть люди. Також треба доставити гуманітарну допомогу.

Глобальні ударні хвилі

Звертаючись до більш широких наслідків війни, Генеральний секретар говорив про деякі «ударні хвилі», які відчуваються в усьому світі. Наприклад, стрімке збільшення витрат на продовольство та енергію, які особливо впливають на мільйони найбільших у світі груп ризику.

«Це є доповненням до шоку від тривалої пандемії COVID-19 та нерівномірного доступу до ресурсів для відновлення, що особливо шкодить країнам, що розвиваються. Отже, чим швидше буде встановлений мир, тим краще — заради України, росії та світу», — сказав він.

«І дуже важливо навіть у цей важкий момент підтримувати цінності багатосторонності», – додав він.

Генеральний секретар підкреслив необхідність «багатополярного світу», який дотримується Статуту ООН і міжнародного права і який визнає повну рівність між державами. Він сподівається, що людство знову об’єднається для вирішення спільних проблем, таких як зміна клімату, «де єдиною війною, яку ми повинні мати, буде війна тих, хто спричиняє для планети ризики».

Сьогодні Генеральний секретар ООН перебуває в Україні. У нього заплановані робоча зустріч з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, а також прийом у Президента Володимира Зеленського.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA