росія окупувала частину Донбасу з 11 травня 2014 року — ЄСПЛ — PRAVO.UA росія окупувала частину Донбасу з 11 травня 2014 року — ЄСПЛ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » росія окупувала частину Донбасу з 11 травня 2014 року — ЄСПЛ

росія окупувала частину Донбасу з 11 травня 2014 року — ЄСПЛ

  • 25.01.2023 17:01

Сьогодні, 25 січня, Європейський суд з прав людини оголосив рішення про прийнятність справи «Україна та Нідерланди проти росії»  (заяви №№ 8019/16, 43804/14 та 28525/20) щодо літака рейсу МН17 та збройного конфлікту на Сході України. Суд вирішив, що має юрисдикцію щодо розгляду скарг проти росії з порушення прав людини на територіях Сходу України, які перебували під фактичним контролем росії.

«Суд одностайно вирішив, що з 11 травня 2014 року події підпадають під юрисдикцію суду», оскільки «території, захоплені сепаратистами, перебували під контролем російської федерації», наголосила президент ЄСПЛ Шиофра О’Лірі, зачитавши коротку версію рішення суду в цій справі.

Справа стосується скарг, які пов’язані із конфліктом на Сході України, в якому брали участь проросійські сепаратисти та який почався навесні 2014 року. Уряд України переважно скаржився на стверджувані триваючі систематичні порушення («адміністративні практики») низки статей Європейської конвенції з прав людини сепаратистами «донецької народної республіки» (днр) та «луганської народної республіки» (лнр) і військовими росії. Уряд Королівства Нідерландів скаржився про збиття літака Малайзійських авіаліній (Malaysia Airlines), що здійснював рейс MH17, на Сході України 17 липня 2017 року.

У своєму рішенні ЄСПЛ послався на присутність на Сході України російських військових з квітня 2014 року та широкомасштабне розгортання російських військ найпізніше із серпня 2014. Він також встановив, що держава-відповідач мала значний вплив на воєнну стратегію сепаратистів; що вона надавала зброю та інше військове обладнання сепаратистам у значних масштабах з початку створення «днр» та «лнр» та в подальші місяці й роки; що вона проводила артилерійські обстріли на запит сепаратистів та що вона надавала політичну та економічну підтримку сепаратистам. Суд вирішив, що існує достатньо доказів, щоб задовольнити тягар доведення на стадії прийнятності адміністративних практик, які порушують низку статей Конвенції, та визнав більшість скарг уряду України прийнятними. Так само порогу доведення було досягнуто щодо скарг уряду Нідерландів про збиття літака рейсу MH17, які таким чином також було визнано прийнятними.

На наступному етапі процедури Суд розглядатиме питання, чи було порушення Конвенції щодо прийнятних скарг.

В ЄСПЛ також нагадали, що, крім цієї справи, на розгляді Суду перебувають ще чотири міждержавні заяви України проти росії та понад 8,500 індивідуальних заяв стосовно подій в Криму, на Сході України, в Азовському морі та стосовно збройного нападу, який почався у лютому 2022 року.

Поділитися
Теги ЄСПЛ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA