Спеціальний режим не тільки податкового, а й кримінального процесуального законодавства обіцяє Міністерство цифрової трансформації платникам податків, які стануть резидентами платформи “Дія.City”. Презентація проєкту відбулася онлайн 5 квітня 2021 року, і участь у ній взяли міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та його профільний заступник Олександр Борняков.
Серед основних тез:
Власне, йдеться про законодавчу ініціативу, яка має реєстраційний номер 4303, проте не первісний проєкт Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від листопада 2020 року, а допрацьований профільним парламентським комітетом і внесений 17 березня цього року.
Ключові новели законопроєкту:
Правовий режим “Дія.Сіті” застосовується до правовідносин за участю резидента “Дія.Сіті” або стосовно участі у статутному капіталі резидента “Дія.Сіті” впродовж строку його резидентства.
При цьому презюмується правомірність діяльності резидентів “Дія.Сіті” та декларується принцип невтручання, яке полягає в тому, що держава, її органи та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не втручаються в діяльність резидентів “Дія.Сіті”, якщо вона провадиться в межах цього закону та інших законів України.
Найцікавішим моментом презентації нового правового режиму було, зокрема, те, що цифрове відомство передбачає також особливості здійснення кримінальних проваджень щодо учасників проєкту.
Зокрема, отримання інформації від резидентів “Дія.City” відбувається суворо за таким алгоритмом:
Зрештою, ключова ідея проєкту “Дія.City” в тому, щоб компанії, перш за все ІТ, переходили на простіше структурування, працювали з найманим персоналом, а не ФОП, адже це буде підвищувати їх інвестиційну привабливість.
Нагадаємо, особливе оподаткування ІТ-компаній було анонсовано ще минулого року, проте це викликало чимало запитань стосовно того, чому інший бізнес не може розраховувати на адекватні взаємини з податківцями. Тепер коло резидентів “Дія.City”, схоже, не будуть обмежувати однією галуззю економіки.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…