Резидентів "Дія.City" обшукуватимуть лише після ненадання даних за запитом — PRAVO.UA Резидентів "Дія.City" обшукуватимуть лише після ненадання даних за запитом — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Резидентів “Дія.City” обшукуватимуть лише після ненадання даних за запитом

Резидентів “Дія.City” обшукуватимуть лише після ненадання даних за запитом

  • 06.04.2021 17:44

Спеціальний режим не тільки податкового, а й кримінального процесуального законодавства обіцяє Міністерство цифрової трансформації платникам податків, які стануть резидентами платформи “Дія.City”. Презентація проєкту відбулася онлайн 5 квітня 2021 року, і участь у ній взяли міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та його профільний заступник Олександр Борняков.

Серед основних тез:

  • підключитися до “Дія.City” зможе будь-який бізнес;
  • “Дія.City” не скасовує і не заміняє наявні режими оподаткування, а є альтернативою для тих, хто готовий вести справи відкрито і прозоро;
  • податкове навантаження для резидентів не буде більш обтяжливим, ніж якби перевести усіх працівників в режим фізичних осіб – підприємців та укласти з ними договори підряду.

Власне, йдеться про законодавчу ініціативу, яка має реєстраційний номер 4303, проте не первісний проєкт Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від листопада 2020 року, а допрацьований профільним парламентським комітетом і внесений 17 березня цього року.

Ключові новели законопроєкту:

  • гіг-контракт — цивільно-правовий договір, за яким фізична особа (гіг-спеціаліст) зобов’язується особисто виконувати роботи та (або) надавати послуги за завданнями резидента “Дія.Сіті” (замовника), а резидент “Дія.Сіті” зобов’язується оплачувати виконані роботи та (або) надані послуги і забезпечити гіг-спеціалісту належні умови для виконання робіт та (або) надання послуг, а також соціальні гарантії, передбачені розділом V цього закону;
  • правовий режим “Дія.Сіті” — правовий режим, яким визначаються права та обов’язки особи, що виникають, змінюються та припиняються у зв’язку зі зверненням про набуття, набуттям та втратою статусу резидента “Дія.Сіті”, а також особливості регулювання правовідносин за участю резидента “Дія.Сіті” і правовідносин стосовно участі в статутному капіталі резидента “Дія.Сіті”.

Правовий режим “Дія.Сіті” застосовується до правовідносин за участю резидента “Дія.Сіті” або стосовно участі у статутному капіталі резидента “Дія.Сіті” впродовж строку його резидентства.

При цьому презюмується правомірність діяльності резидентів “Дія.Сіті” та декларується принцип невтручання, яке полягає в тому, що держава, її органи та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи не втручаються в діяльність резидентів “Дія.Сіті”, якщо вона провадиться в межах цього закону та інших законів України.

Найцікавішим моментом презентації нового правового режиму було, зокрема, те, що цифрове відомство передбачає також особливості здійснення кримінальних проваджень щодо учасників проєкту.

Зокрема, отримання інформації від резидентів “Дія.City” відбувається суворо за таким алгоритмом:

  • спочатку правоохоронний орган подає запит на отримання потрібної інформації;
  • якщо адресат не надає або ухиляється від надання інформації, у правоохоронного органу виникає право отримати дозвіл суду на проведення виїмки даних;
  • і лише в разі ігнорування цієї вимоги до компанії можуть прийти із обшуком.

Зрештою, ключова ідея проєкту “Дія.City” в тому, щоб компанії, перш за все ІТ, переходили на простіше структурування, працювали з найманим персоналом, а не ФОП, адже це буде підвищувати їх інвестиційну привабливість.

Нагадаємо, особливе оподаткування ІТ-компаній було анонсовано ще минулого року, проте це викликало чимало запитань стосовно того, чому інший бізнес не може розраховувати на адекватні взаємини з податківцями. Тепер коло резидентів “Дія.City”, схоже, не будуть обмежувати однією галуззю економіки.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA