Результат зустрічі міністрів юстиції G7 - Берлінська декларація. Воєнні злочини та інші звірства не можуть залишатися безкарними — PRAVO.UA Результат зустрічі міністрів юстиції G7 - Берлінська декларація. Воєнні злочини та інші звірства не можуть залишатися безкарними — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Результат зустрічі міністрів юстиції G7 - Берлінська декларація. Воєнні злочини та інші звірства не можуть залишатися безкарними

Результат зустрічі міністрів юстиції G7 – Берлінська декларація. Воєнні злочини та інші звірства не можуть залишатися безкарними

  • 29.11.2022 16:52
ФОТО: facebook Мін'юсту
Міністерство юстиції України на своїй сторінці у Facebook оприлюднило неофіційний переклад з англійської мови Берлінської декларації, далі наводимо її текст повністю.
“Ми, міністри юстиції Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки, зустрілися сьогодні в Берліні з Міністром юстиції України, комісаром ЄС з питань юстиції, прокурором Міжнародного кримінального суду, Генеральним прокурором України та Федеральним генеральним прокурором Німеччини.
Ми запевнили Міністра юстиції України у нашій непохитній солідарності.
Ми рішуче засуджуємо загарбницьку війну росії проти України. російська федерація грубо порушує міжнародне право, зокрема Статут ООН; ми також рішуче засуджуємо триваючі напади, вбивства та поранення цивільних осіб, некомбатантів і військовополонених, зникнення дітей, систематичне націлювання на критичну інфраструктуру та завдавання значної шкоди медичному персоналу та установам, а також пов’язане з конфліктом сексуальне та гендерне насильство в Україні.
Воєнні злочини та інші звірства не можуть залишатися безкарними. Кримінальне переслідування тяжких міжнародних злочинів є найвищим пріоритетом для нас.
Ми вітаємо роботу Генерального прокурора України, а також прокурорів держав, які можуть встановлювати юрисдикцію щодо таких злочинів на рівні національного права, та прокурора Міжнародного кримінального суду, уповноваженого Урядом України на території України, який докладає всіх зусиль, аби забезпечити та проаналізувати докази та боротися з безкарністю за такі злочини. Нашою спільною метою є встановлення відповідальності правопорушників у судових провадженнях, яке здійснюватиметься з дотриманням норм права та належного процесу для досягнення максимальної підзвітності та забезпечення справедливості для жертв і потерпілих, які вижили. Ми залишаємося непохитними у нашій спільній відданості досягненню цієї мети.
Ми підтверджуємо наші постійні зусилля щодо підтримки українських судових органів.
З метою подальшого вдосконалення ефективного розслідування злочинів, скоєних у ході російської агресії, та сприяння транскордонному співробітництву, відповідно до чинного міжнародного та національного права між органами розслідування цих міжнародних злочинів, важливо, аби органи влади різних держав оперативно та продуктивно контактували між собою. Тому ми забезпечимо наявність центрального національного контактного пункту в кожній державі для судового переслідування цих міжнародних злочинів, якщо його наразі немає, і поділимося контактною інформацією з нашими партнерами, щоби забезпечити легкий доступ для міжнародної координації.
Розслідування має координуватися з раннього етапу. Це ще більше допоможе нашим слідчим органам діяти ефективно, уникати дублювання роботи та повторної травматизації потерпілих і свідків, а також запобігання прогалинам у розслідуванні. З цією метою ми докладатимемо зусиль для збільшення використання наявних і перевірених механізмів, згідно з їхніми відповідними мандатами. Наприклад, Genocide Network і надалі використовуватиметься як мережа національних контактних пунктів для полегшення обміну інформацією про розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людства та геноциду. Європейська судова мережа (EJN) як мережа контактних пунктів, що сприяють транскордонній судовій співпраці, також буде використовуватися. Іншим прикладом є Євроюст: завдяки нещодавньому розширенню його повноважень шляхом дозволу на збереження, аналіз і зберігання доказів, що стосуються геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів та пов’язаних із ними кримінальних злочинів, Євроюст може підтримати національні та міжнародні розслідування. Також важливо скоординувати співпрацю між Міжнародним кримінальним судом і національними слідчими органами, де це можливо, відповідно до наявних національних законів і зобов’язань.
Ми визнаємо цінний внесок неурядових організацій (НУО) у розслідуванні тяжких міжнародних злочинів. Вони часто присутні на місці скоєння злочину та користуються високим рівнем довіри серед постраждалого населення. Ми вдячні за невтомну відданість їхніх працівників проведенню дослідницької роботи, документуванню злочинів та допомозі жертвам і постраждалим. Зважаючи на це, ми прагнемо покращувати діалог між органами кримінального переслідування та НУО, де це доцільно, з метою подальшого сприяння обміну інформацією та, за необхідності, покращення стандартів збору доказів, уникнення повторної травматизації жертв, свідків і постраждалих і виконання українських юридичних зобов’язань, діючи всередині України. Щоби зменшити ці ризики, ми беремо на себе зобов’язання використовувати наявні інструменти та ресурси, які забезпечують керівництво в цій сфері. У рамках подальших дій після цієї зустрічі ми вирішили попросити експертів групи «Рим-Ліон» перевірити, як вони можуть посприяти вирішенню будь-яких можливих проблем, котрі були визначені нашою національною прокуратурою та слідчими органами з неурядовими організаціями як доречні.
Беручи до уваги важливу роль потерпілих та свідків у розслідуванні тяжких міжнародних злочинів, украй важливо задовольнити їхні потреби та домогтися справедливості за те, що вони пережили. Тому ми маємо намір активізувати обмін кращими практиками роботи з такими потерпілими та свідками під час розслідувань. Окрім того, ми продовжимо посилювати співпрацю та підтримувати українську владу в наданні допомоги таким потерпілим і свідкам”.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA