Репарації з росії можна стягнути лише примусово — Ірина Мудра — PRAVO.UA Репарації з росії можна стягнути лише примусово — Ірина Мудра — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Репарації з росії можна стягнути лише примусово — Ірина Мудра

Репарації з росії можна стягнути лише примусово — Ірина Мудра

  • 09.06.2023 12:08
Ірина Мудра

Заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра в телемарафоні «Єдині новини» розповіла про напрацювання щодо стягнення з рф репарацій.

«У питанні отримання Україною коштів за все скоєне від країни-агресорки варто передусім зауважити, що наша ситуація унікальна: (1) у нас війна триває; (2) росія не визнає, що це є війною; (3) нема навіть натяків на те, що росія готова буде сплатити репарації. Говорити, що за нинішньої влади рф можливе прийняття рішення про добровільну сплату Україні репарацій, — нереально. Тільки примусово», — зазначила Ірина Мудра

Україна вже запропонувала партнерам унікальний компенсаційний механізм. Першими вагомими успішними кроками в цьому напрямі стало ухвалення резолюції Генасамблеї ООН про виплату Україні репарацій від заподіяної діями рф шкоди, а також підписання Договору про створення Міжнародного реєстру збитків.

За даними Київської школи економіки у співпраці зі Світовим банком, станом на жовтень 2022 року прямі збитки України від повномасштабної війни рф становили близько 450 млрд доларів.

«Точну суму збитків наразі назвати не можна, адже, на жаль, вони прогресують з кожним днем і з неймовірною швидкістю. Якщо ми дотягнемося до їхніх (російських) активів без їхньої згоди, то рано чи пізно їм (росіянам) доведеться виплачувати різницю. А різниця буде очевидною, і вона буде зафіксована власне Міжнародним реєстром збитків, який ми наразі формуємо і який буде розташовано в Нідерландах», — пояснила Ірина Мудра.

Щодо функціонування реєстрів усередині нашої країни заступниця очільника Мін’юсту пояснила, що різниця між Міжнародним реєстром і національним є. Національний реєстр фіксує винятково матеріальні збитки, яких зазнала особа від втрати житла. Міжнародний же реєстр буде більш всеохопним, він включатиме, крім того, шкоду, заподіяну здоров’ю від тортур, сексуального насильства, депортації, вбивства тощо. Тобто категорій заявників буде набагато більше.

Водночас Міжнародний реєстр збитків співпрацюватиме та отримуватиме інформацію з реєстрів в Україні.

«Ми будемо роз’яснювати громадянам, як подавати заявки до Міжнародного реєстру збитків, яку доказову базу необхідно надати», — наголосила Ірина Мудра.

Як буде визначатися сума збитків, як будуть присуджуватися Компенсаційною комісією визначені суми конкретним особам – для цього буде розроблена окрема методологія відповідно до норм міжнародного права, яка і зафіксує методику визначення розміру заподіяної шкоди та втрат.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA