прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рекомендації про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України: звіт Global Accountability Network

Рекомендації про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України: звіт Global Accountability Network

  • 20.07.2022 10:15

Створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України — це ключовий захід, виконання якого вимагає уряд України, громадянське суспільство і правнича спільнота. Неодноразово також закликала міжнародну спільноту підтримати втілення в життя ідею такого трибуналу ad hoc і Асоціація правників України.

Чому цей захід є важливим? Злочин агресії є окремим злочином, який за своєю природою відрізняється від воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Злочином агресії є планування, підготовка, ініціювання або здійснення акту агресії, який з огляду на свій характер, серйозність та масштаби є грубим порушенням Статуту ООН особою, яка перебуває в стані фактичного здійснення керівництва або контролю за політичними чи військовими діями держави. Отже, до відповідальності за злочин агресії може бути притягнуто не просто рядових виконавців військових наказів, а вище військово-політичне керівництво держави. Крім того, злочин агресії може охоплювати широке коло зовнішньополітичних, фінансових, торговельних та інших рішень і дій, які керівництво держави-агресора приймає та вчиняє протягом тривалого часу до початку власне бойових дій.

Ці та інші причини зумовлюють надзвичайну важливість переслідування керівництва російської федерації за злочин агресії, вчинений проти України. Водночас на практиці таке переслідування є завданням із зірочкою. Про те, чому це так і як міжнародна спільнота може справитись із наявними труднощами, читайте у звіті  Global Accountability Network The Special Tribunal for Ukraine on the Crime of Aggression.

Нагадаємо, що Global Accountability Network є мережею прокурорів, адвокатів, науковців та інших експертів, а також студентів, які збирають та аналізують інформацію з відкритих джерел про міжнародні злочини. У фокусі GAN продовжують перебувати події в Сирії, Ємені, Венесуелі, Китаї, а тепер і в Україні. АПУ підтримує зусилля GAN щодо збирання інформації про злочини, які вчиняються російською федерацією в Україні, та щодо поширення такої інформації серед світової спільноти.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA