Реєстрація народження дитини в умовах воєнного стану — PRAVO.UA Реєстрація народження дитини в умовах воєнного стану — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Аналітика » Реєстрація народження дитини в умовах воєнного стану

Реєстрація народження дитини в умовах воєнного стану

  • 16.06.2022 11:06
Тимофій Дудін, начальник Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, м. Одеса

Війна продовжується, проте навіть в умовах воєнного стану всі відділи державної реєстрації актів цивільного стану (відділи ДРАЦС) Півдня України не припиняють свою діяльність і, незалежно від місця проживання громадян, забезпечують надання їм життєво необхідних послуг.

Відділи ДРАЦС Миколаївської, Одеської та Херсонської областей продовжують виконувати роботу в умовах війни з понеділка до суботи з 9:00 до 16:00.

Ми щиро дякуємо мужнім захисникам України за можливість працювати для українців і допомагати їм навіть у такий нелегкий час, реєструвати найважливіші події їхнього життя.

За 5 місяців 2022 року в південному регіоні зареєстровано 10 823 народження, що на 20% менше, ніж за аналогічний період 2021 року, з них:

  • у Миколаївській області — 2174 (на 24% менше);
  • у Одеській області — 6414 (на 16% менше);
  • у Херсонській області — 2235 (на 23% менше).

На жаль, ми спостерігаємо зменшення кількості реєстрації народжень дітей в Миколаївській та Херсонській областях.

Давайте спробуємо з’ясувати, чому ж показники кількості реєстрацій так різко знизились.

У зв’язку із запровадженням в Україні військового стану багатьом громадянам довелося  виїхати не тільки зі своїх регіонів, а й за межі нашої держави. Тому багато маленьких українців і українок народжуються за кордоном, про що свідчить значна кількість документів, які надходять до відділів ДРАЦС від консульських та дипломатичних установ України для перевірки фактів державної реєстрації народження дитини на території України для подальшої можливості здійснити таку реєстрацію за її межами.

На жаль, під час війни жінки змушені народжувати у різних місцях та за різних обставин — без будь-яких зручностей, комфорту і нерідко за межами лікарень.

Яка процедура реєстрації немовлят у таких ситуаціях?

З метою забезпечення функціонування сфери охорони здоров’я у воєнний період Міністерством охорони здоров’я затверджено наказ № 407 від 04.03.2022 «Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану». Пунктом 4 наказу встановлено, що на період дії воєнного стану на території України для забезпечення реєстрації народження дитини в органах ДРАЦС підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я проводиться надавачами медичної допомоги шляхом заповнення лікарем (за лікарською спеціальністю «акушерство і гінекологія», «неонатологія», «педіатрія», «терапія», «загальна практика — сімейна медицина») медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) після проведеного огляну жінки, яка народила дитину, та самої дитини, а також за умови наявності у первинно-обліковій медичній документації жінки, в тому числі в електронній системі охорони здоров’я, відомостей, що підтверджують факт вагітності такої жінки.

За відсутності можливості заповнення медичним працівником медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) медичний працівник зобов’язаний на кожен випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми в двох примірниках без проставляння печатки, яка обов’язково повинна містити такі відомості:

1) найменування надавача медичних послуг;

2) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) медичного працівника;

3) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;

4) дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;

5) назву населеного пункту, в якому видана довідка;

6) місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);

7) підпис медичного працівника;

8) дату видачі довідки.

Один примірник такої довідки медичний працівник віддає жінці, яка народила дитину, а другий примірник передає на зберігання до відповідного надавача медичної допомоги.

Вищевказана довідка на період дії воєнного стану вважається документом, що підтверджує факт народження дитини та прирівнюється до заповненого медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).

Після цього потрібно звернутися до найближчого відділу ДРАЦС (незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків).

Звертаємо вашу увагу і на те, що починаючи з 12 травня також відновлено роботу сервісу “єМалятко”.

Подати заявку на державну реєстрацію народження дитини в рамках “єМалятко” можна у відділі ДРАЦС. Підставами для цього є: медичний висновок про народження, медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о), довідка довільної форми або ж заява, подати яку батьки можуть самостійно за допомогою вебпорталу на підставі МВН.

МВН (медичний висновок про народження) — це електронний документ, що формується на підставі медичних записів у системі, містить висновок лікаря про факт народження дитини та є підставою для реєстрації народження дитини в органах ДРАЦС.

Медичний висновок про народження формується за допомогою Реєстру медичних висновків (далі — Реєстр) в електронній системі охорони здоров’я та видається закладами охорони здоров’я та фізичними особами – підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю “акушерство та гінекологія” та надають медичну допомогу під час пологів.

Які послуги можна отримати в рамках сервісу “єМалятко”?

Основні послуги, які можна отримати в разі подання заяви на реєстрацію народження дитини в рамках “єМалятко”:

  • призначення державної допомоги у зв’язку з народженням дитини;
  • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
  • реєстрація дитини у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;
  • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з наданням унікального номера запису в ньому;
  • компенсація — “пакунок малюка”.

Діти — наше майбутнє, продовження не тільки нас самих, а й всього нашого славетного українського роду.

Тому зараз, у такий нелегкий час, ми маємо не тільки берегти себе, а й дбати про щасливе майбутнє країни, одружуючись, кохаючи, народжуючи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA