Реєстр збитків для України оголосив про початок приймання заяв — PRAVO.UA Реєстр збитків для України оголосив про початок приймання заяв — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Реєстр збитків для України оголосив про початок приймання заяв

Реєстр збитків для України оголосив про початок приймання заяв

  • 02.04.2024 17:04

2 квітня в Гаазі (Нідерланди) оголошено про технічний запуск міжнародного Реєстру збитків (RD4U) та початок приймання заяв постраждалих від збройної агресії російської федерації. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.

Оголошення відбулося в рамках міністерської конференції «Відновлення справедливості для України» в присутності генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, керівників міжнародних організацій, міністрів та високопосадовців із понад 60 держав.

Цьому кроку передувало затвердження Конференцією учасників правил і положень Реєстру, зокрема правил подання, обробки та внесення заяв і переліку категорій заяв, що підлягають включенню до Реєстру.

Реєстр буде відкриватися поступово, приймання заяв почнеться для фізичних осіб категорії А3 «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна».

Загалом міжнародний Реєстр буде приймати заяви від постраждалих фізичних, юридичних осіб, держави Україна за 40 категоріями.

Категорії заяв включають: втрату життя, катування та сексуальне насильство, а також тілесні ушкодження, примусове переміщення та примусове переселення осіб, втрату майна та доходу, інші форми економічних збитків, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об’єктів, збитки, завдані історико-культурній спадщині, збитки навколишньому середовищу та інші категорії, визначені радою Реєстру.

Кожна категорія має затверджену статутом Реєстру форму претензії.

Заяву до першої відкритої категорії (А3) можна подати через застосунок “Дія”: мобільний додаток або вебпортал www.diia.gov.ua/rd4u. Для подання на категорію потрібно заповнити форму та відповісти на вказані запитання, надати відповідні докази на підтримку претензії: документи, записи, заяви, фотографії чи інші матеріали, які підтверджують збитки.

Головне завдання Реєстру збитків — отримувати та обробляти заяви про збитки й докази; класифікувати та систематизувати такі заяви, оцінювати й визначати придатність заяв для включення до Реєстру та реєструвати прийнятні заяви з метою їх майбутнього розгляду та винесення рішення.

Документи Реєстру та детальна інформація – за посиланням: https://minjust.gov.ua/ndd/international_register_of_losses

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA