600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Реєстр арештованих активів введено в промислову експлуатацію

Реєстр арештованих активів введено в промислову експлуатацію

  • 01.02.2023 16:36
Дмитро Жоравович

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів  (АРМА), завершило всі необхідні технічні та організаційні роботи для запуску Реєстру арештованих активів у повноцінну промислову експлуатацію.

Як повідомляє пресслужба АРМА, про це під час брифінгу заявив керівник Агентства Дмитро Жоравович, додавши,  що відповідний наказ підписано 30 січня 2023 року.

Очільник АРМА зазначив, що формування та ведення Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, є однією з головних функцій АРМА, яка окремо визначена у Спеціальному законі про Національне агентство разом із розшуком та управлінням активами. Водночас, за його словами, ідея Реєстру є досить масштабною та виходить далеко за рамки бази даних про арештовані активи, які передано в управління АРМА.

 «Реєстр арештованих активів є складною інформаційною системою, яка повинна бути інтегрованою з іншими реєстрами та базами даних, зокрема з Реєстром судових рішень, Реєстром виконавчих проваджень та інформаційною системою Офісу Генерального прокурора. Інакше кажучи, в Реєстрі послідовно та з різних джерел відображається інформація від факту накладення арешту на актив до заходів та результатів управління ним. Отже, Реєстр покликаний насамперед систематизувати, синхронізувати і таким чином  зробити більш ефективною роботу всіх відомств, так чи інакше долучених до прийняття рішень щодо арештованих активів», — наголосив керівник АРМА.

Дмитро Жоравович розповів, що в Реєстрі арештованих активів наразі наявна інформація фактично з усіх видів і типів активів: нерухомість, земельні ділянки, рухоме майно, транспорт, частки в статутному капіталі, акції та паї, майнові права інтелектуальної власності, грошові активи та банківські метали, майнові права і складені активи, зокрема майнові комплекси. Загалом станом на сьогодні відповідальним структурним підрозділом АРМА до Реєстру внесено понад 51 тисячу записів про арештовані активи.

За словами Дмитра Жоравовича, з метою забезпечення повноцінної роботи Реєстру та посилення його функціональних спроможностей АРМА здійснило низку технічних та організаційних заходів, які станом на сьогодні дають змогу запустити Реєстр у промислову експлуатацію. Зокрема, за допомогою системи “Прозорро” було закуплено серверне та мережеве обладнання з його розміщенням в ізольованому модулі основного дата-центру; розроблено, протестовано та оновлено програмне забезпечення; забезпечено послуги з оренди обчислювальних потужностей хмарного сервісу (другого дата-центру); створено систему комплексного захисту інформації тощо.

Також очільник АРМА наголосив, що дефіцит фінансового забезпечення став чи не найбільш вагомою причиною тривалості процесу створення Реєстру, навівши як приклад скорочення видатків на закупівлі у 2020 році на понад 47 млн грн.

«У таких умовах запустити Реєстр у промислову експлуатацію вдалось завдяки впровадженню більш ефективних рішень із точки зору економії коштів, як, наприклад, у ситуації з другим дата-центром, а також за рахунок економії коштів внаслідок проведення закупівель на «Прозорро», зазначив посадовець.

Коментуючи обмеження публічного доступу до Реєстру на період воєнного стану, Жоравович підкреслив, що це не впливає на його функціонування, а правоохоронні органи мають відповідний доступ до інформації в Реєстрі. Очільник Нацагентства зауважив, що АРМА підтримує законопроєкт про відкриття Реєстру для громадськості, а також повідомив про офіційне звернення до Кабміну щодо можливості поновлення доступу.

Поділитися
Теги АРМА

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA