прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Реформа в Радбезі ООН та зміна правил вето — США підтримують масштабну реформу

Реформа в Радбезі ООН та зміна правил вето — США підтримують масштабну реформу

  • 09.09.2022 15:08

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила про підтримку реформи Ради безпеки Організації, зокрема розширення географічного представництва її членів і використання права вето. Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Росія порушила національний суверенітет і територіальну цілісність, порушила права людини й розв’язала відкриту війну замість домовлятися про мир. Постійний член Ради безпеки ООН завдав удару по самій основі Статуту ООН”, — цитують пані Лінду.

Війна проти України, за її словами, – це спроба панування в найчистішій формі та випробування для найбільш основоположних принципів, створених в ООН.

Пані Томас-Грінфілд оголосила, що США вирішили дотримуватися “шести принципів відповідальної поведінки членів Ради безпеки ООН”. Серед них вона назвала активнішу взаємодію з іншими членами ООН та її установами та відмову від використання вето за винятком крайніх випадків.

“Ми збільшимо зусилля з реформування Ради безпеки. Йдеться і про зміну правил виголошення вето, згідно з якими постійні члени муситимуть пояснювати їх Генеральній асамблеї. Рада безпеки також повинна краще відображати глобальну реальність і враховувати географічне представництво. Ми не повинні підтримувати застарілий статус-кво. Натомість ми маємо виявити гнучкість для компромісу в ім’я відповідальності”, — зауважила пані Томас-Грінфілд.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA