Реформа митниці в Україні буксує через недовіру бізнесу до влади — PRAVO.UA Реформа митниці в Україні буксує через недовіру бізнесу до влади — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Реформа митниці в Україні буксує через недовіру бізнесу до влади

Реформа митниці в Україні буксує через недовіру бізнесу до влади

  • 21.09.2021 14:00

Найбільшою проблемою для стрімкого впровадження реформ у сфері митних взаємин бізнесу і влади є тотальна недовіра до дій влади.

Таку думку висловили експерти під час круглого столу «Запровадження митних процедур відповідно до європейської практики: яких змін очікувати українському бізнесу? Практичні аспекти». Захід проводили спільно Програма ЄС з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), Клуб експортерів України, Державна митна служба України та ІА Інтерфакс-Україна.

Учасники заходу обговорили практичні аспекти запроваджуваних змін. Зокрема президент Клубу експортерів України Євгенія Літвінова та голова ТППУ Геннадій Чижиков, зазначили важливість отримати офіційну інформацію про зміни у сфері митного оформлення товарів в Україні з перших вуст. Зокрема від міжнародних експертів, які можуть на стадії впровадження вказати на недоліки реформи.

Зокрема, зазначалося, що:

  • Україна здійснює митну реформу;
  • одним зі способів удосконалення є запровадження принципів та інструментів, які застосовуються в країнах ЄС;
  • реформування відбувається шляхом імплементації прогресивних митних інструментів у законодавство України;
  • частина новел уже діють або починають діяти;
  • важливо почути страхи бізнесу та розвіяти міфи, пов’язані з упровадженням митних новацій.

Бізнес не спішить розкривати дані про себе

Яскраво ілюструє тезу про недовіру «ажіотаж» серед імпортерів із заявками на реєстрацію як авторизованого економічного оператора.

Їх подано лишень п’ять, повідомив Андрій Теплий, начальник управління супроводження АЕО департаменту організації митного контролю та митного оформлення Держмитслужби України.

Попри те що реєстрація АЕО дає спрощення під час митного оформлення товарів для імпортерів та експортерів, які постійно переміщають товари через митний кордон України, така ситуація склалася тому, що:

  • для реєстрації АЕО треба подати повну звітність і розкрити всі ланцюги взаємодії, тобто проявити повну прозорість;
  • бізнес не має надійних гарантій, що така відвертість від нього не зробить його уразливим щодо неправомірного тиску з боку контролювальних органів.

Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт EU4PFM із питань митниці, ексзаступник голови митниці Литовської Республіки, розповів, що Євросоюз знову оновлює митне законодавство:

  • переосмислюється роль митниці — вона більше не займається лише контролем збору податків та мит;
  • митні служби стають невід’ємним елементом у ланцюгу міжнародних поставок;
  • вона повинна сприяти розвитку міжнародної торгівлі;
  • створювати умови для безбар’єрної торгівлі для добросовісного бізнесу, у тому числі за рахунок ІТ-рішень.

Про реальні зміни, доступні для бізнесу в Україні вже сьогодні, говорили Олександр Москаленко, директор департаменту митної політики Міністерства фінансів України, та Сергій Демченко, директор департаменту запровадження міжнародної транзитної системи Держмитслужби України.

Нові митні правила щодо діяльності АЕО та спрощеного митного оформлення за стандартами ЄС набудуть чинності уже з 7 листопада 2021 року, після втрати чинності тимчасовими положеннями Митного кодексу України.

З особливостями митного аудиту в контексті поліпшення умов для бізнесу учасників круглого столу ознайомила Світлана Аніщенко, директор департаменту митного аудиту та обліку осіб Держмитслужби України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA