прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Реагування на прояви колабораціонізму в судовій системі: ВРП просить дозволити їй працювати в неповноважному складі

Реагування на прояви колабораціонізму в судовій системі: ВРП просить дозволити їй працювати в неповноважному складі

  • 30.09.2022 10:59
Фото: https://hcj.gov.ua/

За ініціативи Вищої ради правосуддя відбувся круглий стіл на тему «Колаборація як виклик судовій системі», присвячений пошуку механізмів належного реагування на прояви колабораціонізму в судовій системі.

Участь у заході взяли: виконувач обов’язків голови Вищої ради правосуддя Віталій Саліхов та члени ВРП, Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко, Генеральний прокурор Андрій Костін, заступник Генерального прокурора Олексій Симоненко, голова Ради суддів України Богдан Моніч, голова Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков, народні депутати, представники СБУ, ДБР, Мін’юсту.

На переконання ВРП, судді, які підозрюються у вчиненні державної зради, колабораційній діяльності, наявності подвійного громадянства або громадянства іншої держави мають бути відсторонені від здійснення правосуддя. Така процедура в умовах відсутності повноважної ВРП має бути визначена законодавством.

Учасники заходу наголосили на необхідності невідкладної розробки законодавчих змін, які дадуть змогу оперативно притягувати до відповідальності порушників закону, усувати від здійснення правосуддя суддів, які мають подвійне громадянство та яким повідомлено про підозру у справах про колабораціонізм, позбавляти статусу судді та фінансових гарантій суддів у відставці, які співпрацюють з окупантами.

Присутні на заході обговорили необхідність надання Раді у чинному складі можливості ухвалювати рішення щодо питань, пов’язаних із ганебними проявами колабораційної діяльності, державної зради або наявності подвійного громадянства серед суддів, оскільки лише ВРП має виключну компетенцію надавати згоду на відсторонення судді від здійснення правосуддя, затримання судді, утримання його під вартою.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA