прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » РАУ проведе позачергове засідання через використання назви НААУ під час створення нової громадської організації адвокатів

РАУ проведе позачергове засідання через використання назви НААУ під час створення нової громадської організації адвокатів

  • 18.08.2022 13:42

Рада адвокатів України проведе позачергове засідання, на якому обговорить законність використання назви НААУ новоствореною громадською організацією «Національна асоціація військових адвокатів».

Презентація громадської організації відбулася 17 серпня.

В НААУ зазначають, що, як стало відомо, нова громадська організація використала повну назву створеної на підставі закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» професійної організації адвокатів — Національної асоціації адвокатів України, що суперечить вимогам законодавства. Також відсутнє у законодавстві про адвокатуру і поняття «військовий адвокат»,  використане у назві ГО. Ба більше, закон про адвокатуру встановлює вимоги несумісності адвокатської діяльності та військової служби. Таким чином, назва нової громадської організації повністю нівелює визначені профільним законодавством про адвокатуру вимоги, критерії та самі самоврядні інститути.

Водночас в НААУ нагадують, що Міністерство юстиції зобов’язано рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2016 та Київського апеляційного адміністративного суду, Вищого адміністративного суду встановити заборону на використання повних, скорочених та викладених англійською мовою власних назв органів адвокатського самоврядування, визначених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та похідних від них назв у назві іншої юридичної особи, її відокремлених підрозділів або громадських об’єднань без статусу юридичної особи.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA