600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ратифікація Римського статуту: крок до ефективнішого розслідування злочинів росії на території України

Ратифікація Римського статуту: крок до ефективнішого розслідування злочинів росії на території України

  • 24.03.2022 09:02

Повномасштабне військове вторгнення російської федерації до України, що відбулося 24 лютого 2022 року, зумовило нагальну потребу повною мірою активувати механізми притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні ними на території України з 2014 року.

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр прав людини ZMINA, Асоціація правників України та Регіональний центр прав людини одностайно підтримують ратифікацію Римського статуту, який є основою основ міжнародного кримінального права.

Ратифікація Римського статуту дає Україні всі переваги держави-учасниці, зокрема розширені можливості ефективного впливу на процес розслідування, а також, у ширшому розумінні — глибшої інтегрованості з органами Міжнародного кримінального суду.

Ратифікація Римського статуту стане важливою подією в посиленні дипломатичного тиску на Російську Федерацію та створенні реальних передумов для притягнення її військових до відповідальності за всі злочини, скоєні на території України з 2014 року.

Ратифікація означатиме необхідність приведення Україною свого законодавство у відповідність до Римського статуту в частині визначення правової основи для ефективної взаємодії з Міжнародним кримінальним судом. Також до змісту Кримінального кодексу України обов’язково матимуть бути включені положення про злочини проти людяності та воєнні злочини, а до Кримінального процесуального кодексу України — щодо особливостей розслідування зазначених злочинів.

Українська та міжнародна правова спільнота наполягає на ратифікації Римського статуту, адже сьогодні це вкрай важливо як для іміджу на міжнародній арені, так і для реального притягнення до відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах в Україні.

Нагадаємо, з перших днів повномасштабного вторгнення Українські правники підтримували необхідність якнайшвидшої ратифікації Римського статуту.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA