600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рашизм як людиноненависницька ідеологія має бути засуджений усім цивілізованим світом — заява ВРП

Рашизм як людиноненависницька ідеологія має бути засуджений усім цивілізованим світом — заява ВРП

  • 05.04.2022 19:57
Рубрика Новини
Джерело юрид

Вища рада правосуддя разом із іншими державними органами України рішуче засуджує цілеспрямоване знищення громадян України в Бучі, Ірпені, Гостомелі та інших містах і селах України. Текст відповідної заяви ВПР оприлюднено на офіційному сайті конституційного органу.

«Факти нелюдської жорстокості російських військових та докази жахливих катувань та вбивств в українських містах, які сколихнули весь світ, дали змогу остаточно переконатися у тому, що нарівні з іншими людиноненависницькими ідеологіями, такими як шовінізм, нацизм, сталінізм, фашизм наразі з’явилося нове поняття — рашизм. Політична ідеологія російської федерації є симбіозом основних засад цих ідеологій та спрямована на цілковите знищення України як держави та українців як етносу», — сказано в заяві.

ВРП звертає увагу, що рашизм ґрунтується на уяві панівної еліти про свою винятковість, «надлюдськість». Ідеологія рф спрямована на прагнення представити себе в ролі «світового судді». Зверхнє, зневажливе ставлення до сучасних загальнолюдських еталонів моральності та світового правопорядку, використання грубої воєнної сили має цілком фашистську сутність.

Яскравим прикладом рашизму названо нещодавню публікацію агентства РИА «Новости» під назвою «Що Росія має зробити з Україною», яка містить «керівництво для дії» та відкрито демонструє заклики до геноциду українців, що є одним із доказів для трибуналу проти військових злочинців з рф.

Факти геноциду українського народу та докази інших воєнних злочинів збираються й документуються органами влади України для передання їх до Міжнародного кримінального суду.

Але, на переконання ВРП, є нагальна потреба засудження на міжнародному рівні самої людиноненависницької ідеології рашизму для недопущення існування та розвитку такого ганебного явища у цивілізованому світі.

«Тільки об’єднавши зусилля всього цивілізованого світу проти чорної кривавої чуми – рашизму, застосувавши правові механізми, можна зупинити і подолати прояви ганебної ідеології.

Незламний дух українського народу від козацтва і до теперішнього часу продемонстрував усьому світу, що жоден рашизм, політичні рішення та шантаж не можуть перемогти почуття патріотизму, генетичну силу нашого народу та любов до Батьківщини і свободи.

Ми висловлюємо щирі співчуття всім постраждалим у кожному куточку України. Вічна і світла пам’ять усім воїнам, нашим громадянам-мученикам, діткам, які загинули від рук сповідувачів ідеології рашизму, які вчинили ганебну агресію.

Ми закликаємо провідні країни світу ефективно протидіяти рашизму, поки він не постукав у їхні двері», — сказано в заяві ВРП.

Читайте також: Комітет ООН з прав людини проводитиме розслідування військових злочинів у Бучі

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA