Рахункова палата перевірила видатки Міністерства юстиції, спрямовані на забезпечення представництва України в ЄСПЛ — PRAVO.UA Рахункова палата перевірила видатки Міністерства юстиції, спрямовані на забезпечення представництва України в ЄСПЛ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рахункова палата перевірила видатки Міністерства юстиції, спрямовані на забезпечення представництва України в ЄСПЛ

Рахункова палата перевірила видатки Міністерства юстиції, спрямовані на забезпечення представництва України в ЄСПЛ

  • 26.11.2021 10:46

26 жовтня Рахункова палата оприлюднила звіт, в якому оцінила ефективність використання Мін’юстом бюджетних коштів для захисту інтересів України в іноземних судах, арбітражах та ЄСПЛ.

Відповідно до звітів про надходження та використання коштів загального фонду державного бюджету Мін’юстом, у 2019–2020 роках та І півріччі 2021 року за КПКВК 3601150 використано з урахуванням курсової різниці 1 116,5 млн грн.

Зокрема, аудит засвідчив, що за бюджетною програмою «Забезпечення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, а також забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини» протягом 2019–2020 років і І півріччя 2021 року Мін’юст використав кошти державного бюджету:

  • з порушенням норм бюджетного законодавства на суму 696 тис. грн;
  • неекономно – майже 1,2 млн грн;
  • внаслідок неефективного управління 10,8 млн грн;
  • через ухвалення неефективних управлінських рішень щодо планування потреби в бюджетних коштах – понад 112 млн гривень.

Крім того, Мін’юст не розробив і не затвердив порядок використання коштів, що є порушенням бюджетного законодавства. За таких умов неможливо належно оцінити ефективність використання коштів.

Найбільший обсяг коштів – понад 1,7 млрд грн – планувався на оплату послуг юридичних радників, фахівців, експертів, в тому числі іноземних, щодо захисту прав та інтересів України.

Загалом упродовж 2,5 років на забезпечення захисту прав та інтересів України використано 1 млрд гривень.

Аудитом встановлено, що у 2019–2020 роках Мін’юст запланував у бюджетних запитах без детальних розрахунків та обґрунтувань видатки на оплату послуг (крім комунальних) на майже 700 тис. грн.

Невчасне виконання Мін’юстом рішення арбітражного трибуналу призвело до неекономного використання коштів та втрат державного бюджету у 2019 році на суму понад 1 млн гривень.

Незважаючи на обмеженість видатків державного бюджету, передбачених Мін’юсту на забезпечення діяльності у 2019–2020 роках, наявні залишки не використаних за укладеними договорами коштів у сумі 112 млн грн, що свідчить про неефективне управління коштами та нездійснення контролю за їх використанням.

Виявлені порушення бюджетного законодавства, неекономне використання коштів та неефективне управління ними вказують на недостатній рівень функціонування в Мін’юсті системи внутрішнього контролю.

Україна посідає третє місце за кількістю справ, які перебувають на розгляді у ЄСПЛ: подано 8700 заяв. Це понад 14% від загальної кількості зареєстрованих у цьому суді справ щодо 47 держав – членів Ради Європи.

Нормативно-правове забезпечення захисту прав та інтересів України під час урегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, а також забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини у цілому є достатнім.

Рахункова палата також не вважає логічним залучення іноземних юристів, оскільки, ознайомившись із їх звітами, аудитори помітили, що вони додатково  залучають українські юридичні фірми як субпідрядників. І це за наявності в Міністерстві юстиції департаменту міжнародних спорів, про що зазначається у звіті.

Звіт та рішення за результатами аудиту опубліковано на офіційному вебсайті Рахункової палати.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA