прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рада суддів категорично засуджує колабораціонізм у середовищі суддів та працівників судової системи - заява пресслужби РСУ

Рада суддів категорично засуджує колабораціонізм у середовищі суддів та працівників судової системи – заява пресслужби РСУ

  • 15.09.2022 11:17

Пресслужба Ради суддів України оприлюднила звернення, в якому категорично засуджує будь-які прояви колаборації, в тому числі в середовищі суддів та представників судової системи:

“Ми свідомі того, що судді та представники судової влади є такими самими членами нашого суспільства і, як і будь-кому, їм також притаманні людські слабкості та пороки тільки з тією різницею, що судді уповноважені владою на виконання функцій держави, які їм делеговані, а працівники апарату судів є державними службовцями, які складали присягу на вірність державі”.

Тому, зауважують у заяві, найменший відступ від принципів служіння державі Україна, найменший натяк на можливу зраду чи підігрування ворогу, висловлювання думок та промов на підтримку агресора, що фіксуються на плівках за результатами проведених оперативних слідчих заходів, не кажучи вже про дії, вчинені на підтримку російської армії, колабораційної влади на окупованих територіях, заперечення злочинів, що здійснює ворог на українській землі й проти українського народу, буде розцінюватися як діяння, що тягнуть за собою кримінальне переслідування.

Суддівська спільнота не толерує і не буде толерувати жодні прояви антиукраїнських настроїв, що матимуть місце в діяльності представників судової гілки влади, тим більше в умовах війни проти України.

Нещодавно опубліковані записи Служби безпеки України, зміст яких вказує на можливу причетність одного із суддів до вчинення дій, які несумісні з високим званням судді, заподіюють шкоду авторитету правосуддя, зазначають у пресслужбі РСУ.

Водночас наголошують, що правову оцінку цим записам може бути надано тільки в процесуальний спосіб під час розгляду кримінального провадження або ж у рамках відповідного дисциплінарного провадження.

“Ми виступали, виступаємо і будем виступати за об’єктивне швидке розслідування цих та інших злочинів, незалежно від того, ким вони скоєні. Мірилом, яке визначає винуватість чи невинуватість особи у скоєнні будь-якого злочину, є лише вирок суду, що набрав законної сили, а не попередньо розголошені дані досудового слідства”, – йдеться в заяві.

І наостанок пресслужба РСУ нагадує, що сьогодні всі зусилля органів та установ судової гілки влади спрямовані на відновлення роботи Вищої ради правосуддя, в тому числі з тією метою, щоб діям суддів, які причетні до антиукраїнської діяльності, була надана належна правова оцінка.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA