Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українців іще на рік — PRAVO.UA Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українців іще на рік — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українців іще на рік

Рада ЄС продовжила тимчасовий захист для українців іще на рік

  • 25.06.2024 14:59

Рада Європейського Союзу ухвалила сьогодні рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українців, які втекли до Євросоюзу від російської агресії. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Механізм тимчасового захисту був запущений 4 березня 2022 року та декілька разів продовжувався. Прийняте сьогодні Радою ЄС рішення про продовження не змінює рішення від березня 2022 року щодо категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.

Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не мають можливості повернутися до країни походження.

Ця система зменшує навантаження на національні системи притулку, оскільки заяви не повинні розглядатися в індивідуальному порядку. Люди, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права на всій території ЄС. Ці права включають:

  • проживання,
  • доступ до ринку праці та житла,
  • медичну допомогу,
  • допомогу із соціального забезпечення,
  • доступ до освіти для дітей.

У Раді ЄС також зазначають, що Закон ЄС про тимчасовий захист встановлює мінімальні стандарти захисту. Фактичний рівень допомоги може відрізнятися в різних країнах – членах ЄС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA