600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рада ЄС додала порушення санкцій до списку злочинів Євросоюзу

Рада ЄС додала порушення санкцій до списку злочинів Євросоюзу

  • 28.11.2022 13:55
Рубрика Новини

28 листопада Рада ЄС ухвалила рішення додати порушення санкцій до списку злочинів ЄС, включених до Договору про функціонування Євросоюз. Рішення було ухвалено одноголосно.

Те, що держави-члени по-різному визначають, що є порушенням санкцій, введених після вторгнення Росії до України, та які заходи покарання мають застосовуватися у разі порушення, може призвести до різного ступеня виконання санкцій та ризику обходу обмежень. Це, у свою чергу, потенційно дозволить особам, які перебувають під санкціями, продовжувати отримувати доступ до своїх активів та підтримувати режими, проти яких спрямовані заходи ЄС.

Включення порушення санкцій до списку «злочинів ЄС» є першим із двох кроків щодо забезпечення однакового ступеня застосування санкцій на всій території ЄС та припинення спроб обійти або порушити санкції. Після ухвалення рішення Європейська комісія подасть пропозицію щодо директиви, яка містить мінімальні правила щодо визначення кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС, після чого проєкт директиви має бути обговорений та прийнятий Радою ЄС та Європейським парламентом.

Павел Блажек, міністр юстиції Чехії, яка зараз головує у Раді ЄС, так прокоментував ухвалене в понеділок рішення:

«ЄС рішуче відреагував на неспровоковану та невиправдану війну росії проти України. Він ухвалив безпрецедентну кількість санкцій, спрямованих проти російської економіки, позбавляючи її можливості продовжувати цю агресію. Для успіху їх застосування потрібні спільні зусилля, і сьогоднішнє рішення є важливим інструментом, що дозволяє припинити будь-які спроби обійти ці заходи».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA