«Рада бізнес-омбудсмена готова й надалі підтримувати та захищати підприємців», – бізнес-омбудсмен Роман Ващук — PRAVO.UA «Рада бізнес-омбудсмена готова й надалі підтримувати та захищати підприємців», – бізнес-омбудсмен Роман Ващук — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Рада бізнес-омбудсмена готова й надалі підтримувати та захищати підприємців», – бізнес-омбудсмен Роман Ващук

«Рада бізнес-омбудсмена готова й надалі підтримувати та захищати підприємців», – бізнес-омбудсмен Роман Ващук

  • 17.11.2022 23:58
Рубрика Новини
Роман Ващук бізнес-омбудсмен

16 листопада в Києві відбувся брифінг бізнес-омбудсмена України Романа Ващука на тему: «Презентація результатів роботи Ради бізнес-омбудсмена у третьому кварталі 2022 року».

Очільник РБО розповів, як змінилися тенденції звернень до бізнес-омбудсмена протягом дев’яти місяців війни, який наявний інструментарій РБО у захисті прав бізнесу та в чому полягають особливості взаємодії з державними органами у розв’язанні проблем підприємців.

Та спершу Роман Ващук згадав, що відбувалося торік. У 2021 році Рада бізнес-омбудсмена отримала рекордну кількість звернень: 2182 скарг отримано, 1492 успішно закрито з точки зору скаржника.

У своєрідному рейтингу  звернень на першому місці податкові питання – 62%, далі дії податкових органів – 14%, дії дежрегуляторів – 14%, органи місцевого самоврядування – 4%, митні питання – 3%.

Фінансовий ефект діяльності РБО щодо повернення коштів українському бізнесу у 2021 році склав 2,280 млрд. грн.

Торік РБО також зробила два звіти «Як бізнесу домогтися виконання судового рішення в Україні» та «Зловживання і тиск правоохоронців на бізнес».

Що стосується вже 2022 року, Роман Ващук зазначив:

«В перші місяці повномасштабного вторгнення старі проблеми відійшли на другий і третій план. До нас зверталися, а ми перейшли у режим helpline, тобто неформального досудового опрацьовування, яке було за відсутності судів і реєстрів неможливим, такої собі безоплатної правової допомоги для українського бізнесу».

Серед основних тенденцій 2022 року бізнес-омбудсмен виділив наступні:

  • «воєнні» проблеми перших місяців війни (критичний імпорт, релокація, транскордонна логістика, бронювання працівників;
  • за липень-вересень надійшло 308 звернень, з яких 146 опрацьовано;
  • з літа 2022 року повернулися довоєнні проблеми: 2/3 складають податкові питання
  • на порядку денному – зловживання правоохоронних органів – 4% та зміни до законодавства, в т.ч. воєнні нововведення (2%).

Роман Ващук відзначив певну нормалізацію ситуації, з одного боку, але з іншого, вона не така, якої прагнув би бізнес і громадяни.

Щодо того, як РБО адресує проблеми бізнесу у податковій сфері, Роман Ващук сказав наступне:

«Ми подвоїли темпи нашої експертної групи з державної податкової служби, де ми обговорюємо як поодинокі випадки, так і певні тенденції. Раніше збиралися щокварталу, тепер щомісяця. Також підключилися до розробки змін до Порядку 1165, за яким опрацьовується і стягуються податки».

Водночас РБО разом з Державною податковою службою провела серію вебінарів і вже готує наступну.

За інформацією очільника РБО, сьогодні близько 70 млрд грн. заблоковано через податкові проблеми бізнесу, що охоплює до 17% значних підприємств України. Зміну ситуації він бачить в тому, щоб робити процеси більш автоматизованими.

РБО також проводить роботу з бізнесом, який постраждав від війни. Зокрема, були виготовили дорожні карти та брошури щодо фіксації збитків, програм підтримки бізнесу під час війни, бізнесу у блокаді. Також РБО співпрацює з Дія.Бізнес у поширенні матеріалів, було організовано спільний онлай захід щодо програм підтримки.

Бізнес-обмудсмен окремо зупинився на проблемах бізнесу в окупації, а в певних випадках вже й деокупації. Він зазначив, що РБО намагалася на підставі чинного законодавства надати поради бізнесу, а от зі сторони уряду немає чітко виписаних, офіційно підтверджених алгоритмів, на які бізнес може покладатися.

Щодо синергії РБО та її намагань дивитися вперед, Роман Ващук відзначив партнерство Ради з коаліцією Rise Ukraine, пілотний проєкт Help Ukraine Андріївка, а також діалог зі стейкхолдерами щодо відбудови. Як підсумок, він зазначив:

«Ключовим у відновленні має стати успіх українців в Україні, який має заохотити іноземний бізнес більше інвестувати. Рада бізнес-омбудсмена готова й надалі підтримувати та захищати підприємців від проявів недобросовісної поведінки державних органів та сприяти створенню сприятливого бізнес-клімату під час відбудови країни».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA