Призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану — поради адвоката — PRAVO.UA Призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану — поради адвоката — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану — поради адвоката

Призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану — поради адвоката

  • 14.05.2022 15:46

Виходячи зі змісту статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року як роботодавець, так і працівник у зв’язку з військовою агресією проти України мають право призупинити дію трудового договору. Як правильно оформити таке призупинення, чи має працівник з яким призупинено договір шукати нову роботу, та як оформляти таку людину новому роботодавцю роз’яснює Олександр Коваль, адвокат, керівник департаменту GRAMATSKIY & PARTNERS.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Таке призупинення варто оформлювати відповідним наказом, в якому зазначати:

  • причину неможливості роботодавцю забезпечити працівника роботою (якщо призупинення з ініціативи роботодавця) або
  • причину неможливості виконання працівником роботи, зазначену ним у поданій роботодавцю заяві (якщо призупинення з ініціативи працівника),
  • строк призупинення (або чітко визначений, або починаючи, наприклад, з 24-го березня до припинення дії воєнного стану).

Призупинити дію трудового договору у зв’язку з військовою агресією є безумовним правом кожної сторони, незалежно від того, хто є ініціатором призупинення.

Головне, щоб причини такого призупинення не викликали у сторін сумнівів у невідворотності такого вимушеного кроку. Тобто роботодавець не може забезпечити працівника роботою або робочим місцем. А працівник не може виконувати трудові обов’язки внаслідок вимушеного переїзду в іншу місцевість або дистанційно працювати.

Пошук нової роботи

Головною умовою для призупинення дії трудового договору є абсолютна неможливість надання роботодавцем та виконання працівником відповідної роботи. Тому, працівник не обмежується у праві шукати собі іншу роботу, незалежно від того, де працівник опинився внаслідок переїзду. Класичний приклад для сумісництва з можливістю виконання роботи за сумісництвом без застереження «у вільний від основної роботи час».

Оформлення трудових відносин

Якщо пошук нової роботи здійснюється працівником на території України, то з працівником-сумісником варто укладати новий трудовий договір на строк до тієї дати/події, до якої призупинено дію попереднього трудового договору. Хоча законодавчих обмежень щодо строку дії нового трудового договору не існує.

Якщо працівник по сплину строку призупинення дії трудового договору не виходить на попереднє місце роботи, де трудовий договір було призупинено, то він ризикує бути правомірно звільненим роботодавцем, якщо до цього моменту сторони не домовляться про інше.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA