Припинення трудового договору в разі смерті ФОП - уряд розробив порядок — PRAVO.UA Припинення трудового договору в разі смерті ФОП - уряд розробив порядок — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Припинення трудового договору в разі смерті ФОП - уряд розробив порядок

Припинення трудового договору в разі смерті ФОП – уряд розробив порядок

  • 18.10.2022 12:00

Уряд затвердив Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою. Про ухвалення такого рішення 14 жовтня 2022 року повідомили в пресслужбі.

Новим порядком визначається алгоритм дій працівника, який бажає припинити трудовий договір, якщо роботодавець – ФОП помер. Іще встановлюються обов’язки та повноваження центрів зайнятості у разі подання працівником заяви про припинення трудового договору, а також регламентуються особливості взаємодії з центром зайнятості, Пенсійним фондом та Державною податковою службою.

Щоб розірвати трудовий договір, працівник має подати в найближчий центр зайнятості такі документи:

  • заяву про припинення трудового договору з викладенням інформації про смерть роботодавця;
  • копії документів, що підтверджують смерть роботодавця, або відповідне рішення суду (за наявності);
  • копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової карти платника податків або паспорта громадянина України;
  • інформацію про роботодавця;
  • копію примірника трудового договору або наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
  • копію трудової книжки (за наявності).

Далі центр зайнятості повідомляє про припинення дії трудового договору Пенсійний фонд України та Державну податкову службу.

Датою припинення трудового договору вважається день подання заяви.

Протягом трьох робочих днів ПФУ має внести цю інформацію до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. А центр зайнятості на прохання працівника може додати запис до трудової книжки про припинення трудового договору.

Законодавство про працю містило колізію щодо можливості та порядку припинення дії трудового договору у випадку смерті роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою. Єдиними способом юридичного оформлення припинення таких відносин було звернення до суду із заявою про встановлення юридичного факту припинення трудових відносин із роботодавцем. Проте 19 липня 2022 року  набув чинності Закон № 2352-IX, де статтю 36 КЗпП доповнено пунктом 8-1, яким було передбачено таку підставу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA