600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Прийнято закон щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах

Прийнято закон щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах

  • 14.12.2022 11:46

Верховна Рада України прийняла в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах (реєстр. № 7662).

Законом пропонується шляхом внесення змін до Закону України «Про Конституційний Суд України», Регламенту Верховної Ради України та інших законів залучити до проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України новий спеціальний орган — Дорадчу групу експертів, яка буде сприяти суб’єктам, що призначають суддів Конституційного Суду, в оцінюванні моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду.

Дорадчу групу пропонується утворити у складі шести осіб, призначених Президентом України, Верховною Радою України, з’їздом суддів України, Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Європейської комісії «За демократію через право», міжнародних та іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері конституційної реформи, та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції.

Встановлюються правила і процедури призначення осіб до складу Дорадчої групи кожним суб’єктом її формування, загальні положення про статус і діяльність Дорадчої групи.

Народні депутати України також підтримали законопроєкт № 7663, який надає з’їзду суддів України повноваження визначати особу до складу Дорадчої групи експертів відповідно до Закону України «Про Конституційний Суд України».

Читайте також: Постійним представником Верховної Ради України в КСУ призначений Максим Дирдін

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA