Сьогодні депутати прийняли Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя” (законопроєкт № 5068).
Закон передбачає вдосконалення процедури обрання членів Вищої ради правосуддя.
Так, для того щоб кандидати у члени Вищої ради правосуддя були допущені до голосування, вони мають успішно пройти перевірку Етичною радою та бути рекомендованим для обрання.
На посаду члена Вищої ради правосуддя може бути обраний (призначений):
Етична рада утворюється з метою сприяння органам, що обирають (призначають) членів Вищої ради правосуддя, у встановленні відповідності кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності.
Перший склад Етичної ради формується з:
Перший склад розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох членів. Строк їх повноважень становить 3 роки.
Етична рада протягом шести місяців із дня затвердження її персонального складу одноразово здійснює оцінювання відповідності членів Вищої ради правосуддя (крім Голови Верховного Суду), обраних (призначених) на посаду члена Вищої ради правосуддя до набрання чинності цим законом, критеріям професійної етики та доброчесності для обіймання посади члена Вищої ради правосуддя.
Рішення Етичної ради ухвалюється більшістю голосів від присутніх членів Етичної ради за умови, що його підтримано двома голосами членів Етичної ради, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями:
До подальших складів Етичної ради мають увійти:
Кандидатами на посаду члена Етичної ради, які є суддями чи суддями у відставці, можуть бути судді чи судді у відставці, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.
Етична рада вважається повноважною в разі затвердження в її складі щонайменше чотирьох членів. Строк повноважень члена Етичної ради становить шість років без права бути призначеним повторно.
Рада для перевірки кандидата на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики застосовує зазначені показники таким чином:
Служба дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя формується з осіб, які мають вищу юридичну освіту, стаж професійної діяльності у сфері права не менш ніж п’ятнадцять років, з яких не щонайменше вісім років сукупного стажу роботи на посадах судді, прокурора, адвоката.
Дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя призначаються на посади за результатами конкурсу.
Службу дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя очолює заступник керівника секретаріату Вищої ради правосуддя.
Дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя:
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…