«Приєднання до партнерства спеціаліста з управління та розвитку людського капіталу є інноваційним трендом лідерів глобального юридичного світу» — Анна Монахова, бізнес-партнерка VBpartners — PRAVO.UA «Приєднання до партнерства спеціаліста з управління та розвитку людського капіталу є інноваційним трендом лідерів глобального юридичного світу» — Анна Монахова, бізнес-партнерка VBpartners — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Приєднання до партнерства спеціаліста з управління та розвитку людського капіталу є інноваційним трендом лідерів глобального юридичного світу» — Анна Монахова, бізнес-партнерка VBpartners

«Приєднання до партнерства спеціаліста з управління та розвитку людського капіталу є інноваційним трендом лідерів глобального юридичного світу» — Анна Монахова, бізнес-партнерка VBpartners

  • 04.03.2024 16:04

«Шлях до партнерства скоріше марафон, аніж спринт. Якщо ви плануєте стати партнером фірми, вам потрібно бути високоорганізованим, любити дисципліну, розвиватися, стежити за трендами й 24/7/365 робити маленькі кроки в цьому напрямку. Тільки так можна вибудувати власну цінність та довіру», — переконана Анна Монахова, яка нещодавно доєдналася до партнерства VBpartners як Business Partner. В інтерв’ю «Юридичній практиці» вона розповіла, що юридичній фірмі дає наявність у команді партнера-неюриста, які тенденції впливають наразі на розвиток українського ринку юрпослуг і плани фірми.

 

— Анно, що для вас означає набуття статусу партнера?

— Робота у VBpartners дуже динамічна. Будь-яке досягнення є результатом кропіткої праці над собою та поставленими завданнями. Стати партнером — це не просто чергове підвищення. Це визнання власних управлінських вершин та велика відповідальність перед командою.

Коли довго працюєш в одній компанії, знаєш всю її внутрішню кухню та досконало розумієш продукт. Я можу швидко розв’язувати проблеми, впливати на бізнес, ініціювати зміни.

У новому статусі Business Partner планую подальший розвиток бренду VB. У фокусі уваги залишається професійне та особистісне зростання кожного з колег. Саме індивідуалізований підхід є ключем до високого стандарту нашого клієнтського сервісу. Крім того, активний розвиток ключових практик фірми вимагає відпрацьованих бізнес-процесів. Це завдання завжди в пріоритеті.

— Чи був у вас partnership track?

— У кожного іноді бувають думки про зміни, перехід в іншу сферу діяльності. Мені пощастило: фірма з року в рік активно зростала, запускала нові напрями, масштабувала проєкти. Стрімка динаміка відкривала для спеціалістів нові кар’єрні можливості, як вертикальні, так і горизонтальні. Я була не винятком.

Я прийшла у фірму в 2014 році на позицію PR- і marketing-менеджера. За два з половиною роки очолила BD-напрям фірми. Це вимагало від мене переходу на новий рівень — керівництво декількома сферами та підлеглими. Мені дуже допоміг мій попередній досвід роботи в провідній міжнародній юридичній фірмі, а також робота в аудиторській фірмі, що стосувалася sales та client care.

Я вдячна колегам за постійну підтримку в цій непростій подорожі та за вагомий внесок у моє професійне зростання. Завдяки менторству партнерів-засновників я здобула унікальні бізнес-знання та навички.

Шлях до партнерства скоріше марафон, аніж спринт. Цей статус вимагає системної підготовки. Якщо ви плануєте стати партнером фірми, вам потрібно бути високоорганізованим, любити дисципліну, розвиватися, стежити за трендами й 24/7/365 робити маленькі кроки в цьому напрямку. Тільки так можна вибудувати власну цінність та довіру.

— Ви очолювали BD-напрям VBpartners майже 10 років. За які напрями ви відповідаєте зараз? Що входить у вашу зону контролю?

— Зона мого контролю розширилась. Як і раніше, великий обсяг роботи займає BD-напрям. Зокрема, керівництво всіма маркетинговими активностями, просування продуктів фірми та контроль стандарту client care.

Важливий фокус уваги — управління талантами. Наша HR-стратегія спрямована на розвиток кожного члена команди. Компанія працює з топовими клієнтами, проєктами та справами. Це вимагає відповідної підготовки й кваліфікації.

Мене драйвить робота з талановитими людьми, відповідальність за якість їхніх знань, фідбек та успіхи студентів і молодих юристів, які починають кар’єру разом із нами. А також можливості, які компанія пропонує для кожного: освітні, кар’єрні, соціальні та інші. Найголовніше – це мати бажання рухатися вперед та проявляти ініціативу, а VB у цьому обов’язково підтримає.

Я не впевнена, що можна когось утримати попри його волю. Я прихильниця ідеї, що треба створювати такі умови, щоб людині було цікаво те, чим вона займається.

Ми прагнемо максимально давати нашим членам команди можливість зростати, приймати рішення та відповідати за них. Повноваження, відповідальність та прозоре фінансове заохочення завжди мають іти поруч.

— Що юридичній фірмі дає наявність у команді партнера-неюриста?

— Приєднання до партнерства спеціаліста з управління та розвитку людського капіталу є інноваційним трендом лідерів глобального юридичного світу.

Окрім високого рівня експертизи та професіоналізму, юрфірмам також необхідні нові підходи у веденні бізнесу. Класична команда юристів уже не задовольняє повністю потреби ринку. Важливо правильно формувати команду, налагоджувати бізнес-процеси та впроваджувати інновації в просування практик.

Більшість юристів прагнуть зосередитися на юриспруденції, тому ці зони відповідальності більш якісно, швидко та продуктивно контролює партнер-неюрист. Такий партнер подібно до внутрішнього бізнес-консультанта допомагає фірмі у вирішенні різноманітних проблем та вдосконаленні професійної діяльності.

Серед переваг такого партнерства насамперед покращення бізнес-моделі для більш ефективної роботи команди, визначення конкурентних переваг та підвищення цінності юридичних послуг. У результаті забезпечується висока якість послуг та їх відповідність бізнес-стандартам.

Для успішної роботи на цій посаді необхідне глибоке розуміння бізнесу, включаючи організаційне структурування, менеджмент, планування, бюджетування та стратегію. Також важливі відмінні навички роботи з людьми, адже партнер співпрацює з юристами, піарниками, маркетологами та іншими членами команди. Упевнена, що така партнерська роль буде ставати щораз важливішою на юридичному ринку.

— Як ви в цілому оцінюєте ситуацію на українському ринку юрпослуг? Які плани ставите для VBpartners?

— Ринок юридичних послуг адаптувався до реалій воєнного часу: змінив підходи до управління, налагодив бізнес-процеси, став більш гнучким. Спостерігаємо фокусування на прибуткових галузях, зокрема це вирішення спорів, кримінальна, компенсаційна практики. Визначальною тенденцією є різке та надмірне зростання тиску держави на підприємців.

Якщо говорити про наші  профільні практики, то два роки повномасштабної війни рф спровокували значну кількість резонансних справ. Інфопростір насичений гучними викриттями та розслідуваннями. Кількість справ збільшується, рівень гонорарів пропорційно зростає. Завдяки таким стимулам практика WCC стрімко розвивається.

Також повномасштабне вторгнення стало каталізатором міжнародної співпраці українських правоохоронців. Прогнозуємо, що така динаміка зберігатиметься найближчими роками.

Фіксуємо тенденцію зростання запиту від іноземних колег на практику санкційного права.

18-річчя фірми ми відзначили зі значними досягненнями та збалансованою професійною командою. Цей вагомий строк уже дає змогу говорити про правильне обрання шляху розвитку. Ми твердо залишаємось флагманами у своїй ніші та завоювали глибоку довіру клієнтів.

У 2024 році будемо продовжувати тенденцію збільшення кількості фахівців WCC. Наша мета — масштабне всеохопне лідерство. Відповідно, головна ціль, яку має кожен у VB, – подальша першість на ринку у сфері White-Collar Crime та освоєння нових напрямів, наприклад, зараз це санкційне право та Cross-border Investigations.

Також у 2024 році у фокусі уваги системний розвиток команди, структурована підтримка колег, які на фронті, а також тих, у кого члени сімей залучені до національної оборони.

VB продовжує політику інвестицій в команду. Люди — головна наша цінність. Ми активно впроваджуємо внутрішньокорпоративні ініціативи з підтримки та розвитку співробітників. Крім того, зацікавленні в генерації нового покоління правників. Саме тому сприяємо розвитку молоді, підтримуємо студентські ініціативи й запроваджуємо програми оплачуваного стажування.

(Бесіду вів Олексій Насадюк, «Юридична практика»)

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA