600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Процес ліквідації ДАБІ остаточно завершено — Олександр Кубраков

Процес ліквідації ДАБІ остаточно завершено — Олександр Кубраков

  • 13.03.2023 15:47

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури офіційно завершило ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ). Роботу припинили всі її 24 територіальні органи, закрито 5420 виконавчих проваджень у судових справах. Про це розповів віцепрем’єр-міністр із відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, повідомляє Урядовий портал.

«Поставили крапку в існуванні однієї з найкорумпованіших державних структур в історії незалежної України. За підрахунками експертів, корупція в будівельній сфері, спричинена протиправними діями ДАБІ, могла щороку становити щонайменше 3 мільярди гривень. Від цього страждали як замовники будівництва та підрядники, так і громадяни, які планували придбати житло.

Зараз ми реалізуємо масштабну реформу містобудування, в центрі якої цифровізація документів та автоматизація процесів. Ми прагнемо максимально мінімізувати людський фактор, щоб учасники будівельного процесу могли онлайн подати необхідні документи та перевірити статус їх розгляду.

Паралельно працюємо над тим, щоб нова система була відкритою та прозорою. Щоб до неї мали доступ не тільки контролювальні або правоохоронні органи, але й представники громадськості», — прокоментував Олександр Кубраков.

Усі документи ДАБІ передано на зберігання в Центральний державний архів вищих органів влади та управління України.

Нагадаємо, державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд із вересня 2021 року здійснює Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ).

Поділитися
Теги дабі, ДІАМ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA