«Протекціонізм — тренд, який сьогодні вимірює професійність, амбітність і розвиненість держави» — Ольга Стефанішина — PRAVO.UA «Протекціонізм — тренд, який сьогодні вимірює професійність, амбітність і розвиненість держави» — Ольга Стефанішина — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Протекціонізм — тренд, який сьогодні вимірює професійність, амбітність і розвиненість держави» — Ольга Стефанішина

«Протекціонізм — тренд, який сьогодні вимірює професійність, амбітність і розвиненість держави» — Ольга Стефанішина

  • 05.10.2021 12:34

Найактуальніші питання у сфері міжнародної торгівлі обговорюють сьогодні на конференції «Торгові війни: мистецтво захисту», організованій юридичною фірмою «Ілляшев та Партнери».

Відкрила роботу конференції Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Вона виступила зі спеціальною доповіддю «Пріоритети України в процесі перегляду Угоди про асоціацію з ЄС».

Ольга Стефанішина, зокрема, звернула увагу на посилення тренду протекціонізму в міжнародній торгівлі, що, відповідно, дає Україні можливості застосовувати протекціонізм щодо своєї економіки. Спікер нагадала, що минулого року розпочато процес перегляду Угоди про асоціацію з ЄС, і висловила впевненість у досягненні позитивного результату. Визначено перелік позицій, за якими Україна буде вимагати:

  • лібералізації торгівлі,
  • скасування мита або збільшення квот.

Дискусія розвивається в умовах реального діалогу рівноправних партнерів і з врахуванням національних інтересів.

Ольга Стефанішина окреслила основні проблеми у відносинах з ЄС, які наразі є предметом обговорення, та прокоментувала аргументи, якими апелює Україна. Зокрема, щодо ситуації з експортом лісу-кругляка до ЄС пані Стефанішина звернула увагу на екологічній аспект вирубки лісів. ЄС зі свого боку мав би забезпечити контроль імпорту відповідної продукції.

 «Як країна, яка виконала майже 60% зобов’язань щодо адаптації законодавства України, ми не можемо собі дозволити просто «споживати» директиви ЄС. Ми повинні долучатися до вироблення цих політик», — зазначила Ольга Стефанішина, коментуючи ініціативу ЄС щодо запровадження так званого вуглецевого податку.

«Ми апріорі є в унікальних умовах, і з нами потрібно вести окремий діалог», — наголосила віцепрем’єр-міністр України. Вона повідомила, що відповідні правила до українських виробників під час експорту до ЄС прямо застосовуватись не будуть.

На завершення свого виступу пані Стефанішина коротко прокоментувала позиції України в розвитку торговельних відносин із Китаєм у контексті поточної геополітичної ситуації:

  • ринок Китаю є дуже перспективним,
  • китайські інвестиції також мають велике значення,
  • але є “червоні лінії”, за які ми не готові заходити.

«Ми дуже добре балансуємо і нарощуємо нашу торгівлю, на сьогодні  Китай  є важливим торговим партнером України», — підкреслила Ольга Стефанішина.

Наразі Україні, за словами пані Стефанішиної, треба:

  • нарощувати свою силу та торговельний потенціал,
  • вміло користуватися наявними засобами та інструментами,
  • стежити за глобальними трендами.

«Стратегія захисту полягає в тому, щоб проявляти зважений національний егоїзм, не порушуючи при цьому міжнародних правил і норм. Ми маємо бути амбітними, егоїстичними, проте водночас і поміркованими», — резюмувала Ольга Стефанішина.

 

 

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA