Прокурор МКС просить видати ордер на арешт лідерів Ізраїлю і ХАМАС — PRAVO.UA Прокурор МКС просить видати ордер на арешт лідерів Ізраїлю і ХАМАС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Прокурор МКС просить видати ордер на арешт лідерів Ізраїлю і ХАМАС

Прокурор МКС просить видати ордер на арешт лідерів Ізраїлю і ХАМАС

  • 20.05.2024 15:43
Фото: https://www.icc-cpi.int/

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан подав клопотання про ордери на арешт до Палати попереднього провадження I Міжнародного кримінального суду у справі про ситуацію в Державі Палестині. Мова йде про ордери на арешт прем’єр-міністра та міністра оборони Ізраїлю, а також трьох лідерів ХАМАС за звинуваченнями у воєнних злочинах. Відповідна заява Хана оприлюднена на сайті Суду сьогодні, 20 травня.

Хан заявив, що на підставі доказів, зібраних його Офісом, у нього є підстави вважати винними у воєнних злочинах на території Ізраїлю та в секторі Гази у період щонайменше з 7 жовтня 2023 року:

  • Ях’ю Сінвара, голову Ісламського руху опору (ХАМАС) у секторі Гази;
  • Мохаммеда Діаба Ібрагіма Ад-Масрі, головнокомандувача військового крила ХАМАС;
  • Ісмаїла Ханіє, голову політичного бюро ХАМАС.

Ці злочини включають винищення, вбивство, захоплення заручників, катування, зґвалтування та сексуальне насильство під час ув’язнення.

«Моє відомство стверджує, що воєнні злочини, про які стверджується в цих заявах, були вчинені в контексті міжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і Палестиною, а також неміжнародного збройного конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом, який тривав паралельно. Ми стверджуємо, що інкриміновані злочини проти людства були частиною широкомасштабного та систематичного нападу на цивільне населення Ізраїлю з боку ХАМАСу та інших збройних груп відповідно до політики організації. Деякі з цих злочинів, за нашою оцінкою, тривають і досі», — сказано в заяві Хана.

Також Карім Хан заявив про зібрані докази, які свідчать про відповідальність глави уряду Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та міністра оборони Йоава Галанта за воєнні злочини у секторі Гази щонайменше з 8 жовтня 2023 року.

Ці звинувачення включають масове знищення, спричинення голоду як методу ведення війни, включаючи відмову в наданні гуманітарної допомоги, навмисне націлювання на цивільне населення в конфлікті.

«Зібрані докази, включаючи інтерв’ю з постраждалими та очевидцями, автентифіковані відео-, фото- та аудіоматеріали, супутникові зображення і заяви передбачуваної групи злочинців показують, що Ізраїль навмисно та систематично позбавляв цивільне населення в усіх частинах Гази об’єктів, необхідних для виживання людини», — йдеться в заяві прокурора МКС.

Він також закликав сторони конфлікту дотримуватись закону та заявив про готовність «подавати подальші заяви про видачу ордерів на арешт, якщо і коли ми вважатимемо, що поріг реалістичної перспективи засудження досягнутий».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA