У Верховній Раді готуються створити ТСК з питань АР Крим та COVID-19 — PRAVO.UA У Верховній Раді готуються створити ТСК з питань АР Крим та COVID-19 — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Верховній Раді готуються створити ТСК з питань АР Крим та COVID-19

У Верховній Раді готуються створити ТСК з питань АР Крим та COVID-19

  • 09.12.2021 13:41

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув проєкти постанов про створення ТСК. Засідання Комітет провів 8 грудня у форматі відеоконференції.

ТСК щодо Автономної Республіки Крим

Під час засідання розглянуто проєкт постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів, які сприяли тимчасовій окупації Автономної Республіки Крим» № 4657, доопрацьований.

Пояснювальна записка метою ТСК визначає перевірку відомостей щодо фактів, які сприяли тимчасовій окупації АРК з метою підтвердження або спростування зазначених фактів. До основних завдань Тимчасової слідчої комісії належать:

  • проведення перевірки відомостей щодо фактів та осіб, які сприяли тимчасовій окупації Автономної Республіки Крим;
  • проведення перевірки перебігу розслідування правоохоронними органами України фактів та кримінальних проваджень відносно осіб, які сприяли тимчасовій окупації Автономної Республіки Крим;
  • встановлення, збір інформації та отримання пояснень від осіб та/або підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, залучених до провадження діяльності, яка пов’язана із колом питань, для розгляду яких утворено Тимчасову слідчу комісію;
  • ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

За результатами розгляду Комітет рекомендує ВРУ прийняти проєкт № 4657 за основу і в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.

ТСК щодо контролю за використанням коштів фонду боротьбі з COVID-19

Учасники засідання розглянули проєкт постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування та здійснення парламентського контролю за використанням коштів фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» № 6353.

Комітет прийняв рішення звернутися до голови ВРУ з пропозицією повернути проєкт постанови ВРУ № 6353 суб’єкту права законодавчої ініціативи без його розгляду на пленарному засіданні ВРУ.

Під час засідання також було розглянуто питання реалізації положень ч. 5 ст. 33 Закону України «Про статус народного депутата України» щодо обліку робочого часу народних депутатів України у вересні, жовтні та листопаді 2021 року.

Читайте також: Комітет підтримав законопроєкт про допуск підрозділів збройних сил інших держав.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA