Проєкт Стратегії морської безпеки України готується для скерування Президенту та членам РНБО — PRAVO.UA Проєкт Стратегії морської безпеки України готується для скерування Президенту та членам РНБО — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Проєкт Стратегії морської безпеки України готується для скерування Президенту та членам РНБО

Проєкт Стратегії морської безпеки України готується для скерування Президенту та членам РНБО

  • 08.12.2021 09:05

Міжвідомча робоча група завершила роботу над проєктом Стратегії морської безпеки України, документ ініційовано Президентом України Володимиром Зеленським.

Проєкт представлено на засіданні робочої групи під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова у вівторок.

Стратегію розроблено з урахуванням сучасного досвіду провідних морських держав світу, позицій вчених з морського права. Враховано пропозиції 16 органів влади, громадських експертів та бізнес-асоціацій.

Стратегія містить:

  • механізм її реалізації;
  • координації;
  • контролю;
  • конкретні кількісні та якісні показники.

Її виконання пропонується покласти на Кабінет Міністрів України.

Однією з головних цілей Стратегії є  перетворення України на активного морського гравця на міжнародній арені.

Під час засідання зазначалося, що проблеми, пов’язані з розвитком України як морської держави, не розв’язувалися комплексно через низку зовнішніх та внутрішніх факторів. Морський сектор є вразливим для всього спектру загроз морській безпеці, притаманних морськім державам, водночас перед Україною постали специфічні загрози для національних інтересів.

Окрім агресивної політики РФ у Чорноморському регіоні, серед головних загроз морській безпеці України у проєкті Стратегії зазначені недостатня ефективність суб’єктів забезпечення морської безпеки та відсутність належного рівня внутрішньодержавної координації, занепад морської індустрії і внутрішнього водного транспорту тощо.

Секретар РНБО України заявив, що ситуація у сфері морської безпеки України обумовлює необхідність невідкладних рішень з боку РНБО України.

«Ухвалення Стратегії морської безпеки, подальші злагоджені дії всіх гілок влади та недержавного сектору з її реалізації сприятимуть суттєвим позитивним змінам в економіці та оборонній сфері, покращенню безпекової ситуації у всьому Чорноморському регіоні», – сказав він.

Члени робочої групи підтримали проєкт, остаточний текст документа після узгодження деяких позицій має бути підготовлено для скерування Президенту України та членам РНБО України.

Читайте також: Справи про санкції РНБО: КАС ВС закрив провадження через зміну указу Президентом.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA