прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Профільний комітет рекомендує прийняти законопроєкт про вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України

Профільний комітет рекомендує прийняти законопроєкт про вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України

  • 28.10.2022 14:02

28 жовтня 2022 року Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України (реєстр. № 6146, поданий Кабінетом Міністрів України). Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Мета законопроєкту — забезпечення можливості надання кожним із батьків згоди на тимчасовий виїзд дитини за кордон шляхом внесення такої згоди до Державного реєстру актів громадянського стану за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (застосунок «Дія») або шляхом надання згоди у формі заяви, справжність підпису на якій посвідчено нотаріально.

Попередньо проєкт закону був опрацьований на засіданнях підкомітету у справах сім’ї та дітей, на робочих зустрічах за участю представників  Міністерства юстиції України, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства соціальної політики, Нотаріальної палати України.

Згідно з остаточною редакцією законопроєкту перетин кордону дитиною без супроводу та згоди батьків можливий з 18 років, з 16 до 18 років дитина може виїжджати за межі України не більш ніж на 1 місяць без згоди одного із батьків, але з вимогою повідомити його про виїзд. Скасувати надану згоду можливо за рішенням суду. Комітет рекомендує прийняти цей законопроєкт за основу та в цілому.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA