600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Продаж фейкових посвідчень ОБСЄ – у столиці

Продаж фейкових посвідчень ОБСЄ – у столиці

  • 29.11.2021 11:05

Печерською окружною прокуратурою міста Києва викрито та повідомлено про підозру в шахрайстві особі, яка за грошову винагороду видавала громадянам посвідчення замаскованої під ОБСЄ міжнародної  організації, якої не існує, що передбачено ст. 190 КК України.

За даними слідства, на території м. Києва діяла злочинна група, учасники якої причетні до виготовлення та продажу посвідчень членів так званої Міжнародної дипломатичної місії ОБСЄ (International Diplomatic Mission). Вони видавали її за справжню міжнародну організацію.

Учасники злочинної групи зареєстрували громадські організації, які мають схожі назви з офіційним представництвом ОБСЄ в Україні, та створили вебсайт із назвою, подібною на офіційний вебсайт установи.

За 1500 євро учасники групи «зараховували» громадян України та нерезидентів до списку членів «дипломатичної місії ОБСЄ», а фактично у свої громадські організації. Після цього вони виготовляли та видавали їм посвідчення, схожі на оригінальні. Ці документи начебто надавали можливість:

  • перетину кордону по зеленому коридору без карантинних обмежень;
  • отримання через рік після вступу в організацію дипломатичних паспортів;
  • отримання соціальної допомоги;
  • безкоштовного лікування за кордоном;
  • а також інші привілеї.

Водночас насправді членство у цих громадських організаціях не надавало жодних переваг.

Правоохоронцями проведено низку обшуків, вилучено десятки підроблених посвідчень з логотипом ОБСЄ, печатки та бланки фейкової організації, а також посвідчення співробітників поліції та інших представників органів влади з явними ознаками підроблення.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу. Також вирішується питання щодо внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про підроблення документів відповідно до ст. 358 КК України.

Досудове розслідування здійснюється слідчими СВ Печерського УП ГУ Нацполіції в м. Києві за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Читайте також: До 15 років позбавлення волі засуджено чоловіка за спалення колишньої дружини.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA