Президент України схвалив комплексний стратегічний план реформування системи правопорядку — PRAVO.UA Президент України схвалив комплексний стратегічний план реформування системи правопорядку — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Президент України схвалив комплексний стратегічний план реформування системи правопорядку

Президент України схвалив комплексний стратегічний план реформування системи правопорядку

  • 12.05.2023 12:05
Фото: https://www.president.gov.ua/

Президент України схвалив Комплексний стратегічний план реформування системи правопорядку – всіх правоохоронних органів та прокуратури. Про це Володимир Зеленський повідомив у своєму зверненні 11 травня.

Відповідний Указ № 273/2023 «Про Комплексний стратегічний план реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023–2027 роки» опубліковано на сайті Президента України.

«Якщо говорити просто, ми маємо забезпечити таку систему гарантування справедливості та правопорядку для нашої країни, яка відповідатиме й нашій меті швидкого вступу України у ЄС, — додаємо нашої готовності реалізувати цю мету, і, що не менш важливо, гарантуємо ті основи нового суспільного договору, які очевидно окреслюються зараз, під час захисту нашої держави», — заявив Володимир Зеленський.

За словами Президента, кожен елемент державної системи — органи правопорядку передусім — має працювати так, щоб люди реально відчували безпеку й захищеність, справедливість, щоб гарантувалося на рівні інституцій, на рівні повсякденної роботи тих, по кому люди судять про державу.

Комплексний стратегічний план застосовується, зокрема, до:

  • органів прокуратури,
  • Міністерства внутрішніх справ України,
  • Національної поліції України,
  • Державної прикордонної служби України,
  • Державного бюро розслідувань,
  • Бюро економічної безпеки України,
  • Служби безпеки України та
  • Державної митної служби України.

Комплексний план, зокрема, визначає стратегічні пріоритети реформування органів правопорядку

  1. Дієвість і ефективність органів правопорядку та прокуратури як невіддільної складової частини сектору безпеки та оборони, в межах якого вони забезпечують національну безпеку України, у тому числі громадські безпеку й порядок, протидіють злочинності з урахуванням стратегічних цілей та відповідно до стандартів прав людини і основоположних свобод, у тому числі із забезпеченням гендерної рівності.
  2. Послідовна кримінальна політика, пріоритетом у якій є запобігання злочинності, невідворотність відповідальності, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення інтересів потерпілого.
  3. Оперативність кримінального провадження з дотриманням міжнародних стандартів та принципу верховенства права.
  4. Система управління, орієнтована на результат відповідно до встановлених пріоритетів.
  5. Комплексна цифрова трансформація.
  6. Відкритість, прозорість, підзвітність і незалежність.

Щодо кожного пункту плану деталізовано зміст і напрями необхідних реформ. А детальний перелік завдань, заходів, якісних і кількісних показників, очікуваних результатів подальшого реформування органів правопорядку та прокуратури відображатиметься в плані заходів, затвердженому на виконання Комплексного стратегічного плану, що підлягає періодичній актуалізації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA