Президент України підписав закон про вдосконалення добору кандидатур на посаду суддів КСУ, щодо якого Венеційська комісія висловила зауваження — PRAVO.UA Президент України підписав закон про вдосконалення добору кандидатур на посаду суддів КСУ, щодо якого Венеційська комісія висловила зауваження — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Президент України підписав закон про вдосконалення добору кандидатур на посаду суддів КСУ, щодо якого Венеційська комісія висловила зауваження

Президент України підписав закон про вдосконалення добору кандидатур на посаду суддів КСУ, щодо якого Венеційська комісія висловила зауваження

  • 20.12.2022 13:17

Венеційська комісія опублікувала висновок щодо законопроєкту, спрямованого на вдосконалення процедури відбору суддів Конституційного Суду України («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах», № 7662). У своєму рішенні Комісія дала низку рекомендацій щодо вдосконалення положень цього  закону та відмовилася від раніше оприлюдненого термінового висновку.

Нагадаємо, законопроєкт № 7662 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсній основі було прийнято 13 грудня ц.р.

Станом на 20 грудня закон вже підписано Президентом України. Тобто виконання рекомендації Венеційської комісії можливе лише шляхом подання нового законопроєкту.

Рекомендації

Зокрема, Комісія вказує на необхідність включити до складу дорадчої групи експертів (ДГЕ) ще одного міжнародного незалежного експерта. Таким чином, до складу групи має входити сім експертів.

«Поки ДГЕ працюватиме з міжнародними членами, кількість членів повинна бути збільшена до семи, щоб не допустити застою у прийнятті рішень. Сьомий член має бути обраний за міжнародною квотою», — йдеться у висновку комісії та додається, що призначення міжнародних експертів має бути підтверджено офіційним нормативним актом.

Водночас Комісія не відкидає, що міжнародні експерти можуть бути громадянами України, але при цьому їх обрання мають здійснювати міжнародні суб’єкти.

Крім того, Венеційська комісія пропонує спростити процедуру добору членів ДГЕ. Комісія погоджується з вибором українських органів влади, які призначають національних учасників ДГЕ (Верховна Рада, Президент, Рада суддів), але просить спростити процедуру призначення членів експертної групи. Також має бути зазначений строк участі міжнародних експертів у ДГЕ.

Крім того, зазначається, що рішення ДГЕ має бути обов’язковим і жоден кандидат на посаду судді КСУ не повинен бути призначений, якщо ДГЕ дала йому негативну оцінку.

Венеційська комісія також рекомендує під час призначення суддів КСУ враховувати принцип гендерної рівності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA