Президент підписав закони про електронний кабінет військовозобов'язаного та зменшення віку мобілізації — PRAVO.UA Президент підписав закони про електронний кабінет військовозобов'язаного та зменшення віку мобілізації — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Президент підписав закони про електронний кабінет військовозобов'язаного та зменшення віку мобілізації

Президент підписав закони про електронний кабінет військовозобов’язаного та зменшення віку мобілізації

  • 03.04.2024 16:41

Президент України підписав Закон № 3549-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану». Цей закон врегульовує взаємодію єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних з іншими державними реєстрами, уможливлює прискорене отримання статусу учасника бойових дій, а також створення електронного кабінету військовозобов’язаного.

«Це величезний крок для революційних змін в армії. Завдяки цифровізації сервіси для військовослужбовців та військовозобов’язаних стануть простішими, а наші військові IT-системи можна буде розвивати більш гнучко. Я впевнена, що інновації та зручні сервіси здатні кардинально змінити українське військо», — прокоментувала Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України.

В Міноборони повідомили, що Закон № 3549-ІХ передбачає таке:

  1. Можливість створення електронного кабінету військовозобов’язаного. Громадяни зможуть вносити зміни у свої персональні дані. Наприклад, доповнити інформацію про освіту чи знання іноземних мов.
  2. Створення застосунку для військовослужбовців “Армія+” — першими функціями стануть електронні рапорти, база знань, зворотний зв’язок. Запуск бета-версії застосунку запланований на літо 2024 року.
  3. Україна зможе розміщувати свої ІТ-системи у хмарах країн – членів НАТО. Це посилить кіберзахист, покращить обмін даними з партнерами. Міноборони зможе самостійно визначати, які міжнародні стандарти у сфері безпеки інформації застосовувати для військових систем.
  4. Удосконалення взаємодії реєстру «Оберіг». Взаємодія з іншими реєстрами розширить перелік відомостей про військовозобов’язаних. Громадянам не потрібно буде збирати купу документів для ТЦК.
  5. Отримання статусу УБД. Законопроєкт створює підґрунтя для повної цифровізації процесу надання статусу учасника бойових дій. У деяких випадках статус надаватиметься автоматично — без участі комісії.

«Це фундамент для подальших змін. Міноборони далі працює над тим, щоб змінити законодавство так, щоб цифровізація стала неминучою і комплексною — від послуг для військовослужбовців до розвитку IT-систем», — доповнила Катерина Черногоренко.

Зазначимо, що Президент України також підписав Закон № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який передбачає зменшення віку для мобілізації з 27 до 25 років.

Закони №№ 3127-IX та 3549-ІХ набувають чинності з 4 квітня 2024 року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA