Президент підписав закон щодо санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб — PRAVO.UA Президент підписав закон щодо санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Президент підписав закон щодо санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб

Президент підписав закон щодо санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб

  • 23.05.2022 13:49
Фото: www.president.gov.ua

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб».

Закон встановлює новий вид санкцій:

стягнення в дохід держави активів, що належать фізичній або юридичній особі, а також активів, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися. Визначено чіткі критерії, за якими особа може бути віднесена до кола тих, на кого поширюється дія такої санкції.

Зокрема, визначено, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб. Очікується, що таким органом стане Міністерство юстиції України.

Здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування таких санкції покладено на Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Нагадаємо, що 21 квітня 2021 року Верховна Рада проголосувала за цей закон. Однак Президент повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту для повторного розгляду. Після ухвалення закону з поправками глава держави підписав документ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA