Президент підписав закон, який дозволяє націоналізувати банки підсанкційних власників — PRAVO.UA Президент підписав закон, який дозволяє націоналізувати банки підсанкційних власників — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Президент підписав закон, який дозволяє націоналізувати банки підсанкційних власників

Президент підписав закон, який дозволяє націоналізувати банки підсанкційних власників

  • 16.06.2023 16:13

Президент України підписав сьогодні Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану” (законопроєкт № 9107-1). Зміни дозволять націоналізувати банки підсанкційних власників.

Головні зміни встановлюють заборону підсанкційній особі набувати та/або збільшувати істотну участь у банку та надають можливість НБУ прийняти рішення про заборону набувати або збільшувати істотну участь у банку підсанкційній особі. Також на час дії воєнного стану Національний банк України наділяють повноваженнями прийняти щодо банку, який або власник істотної участі у якому перебуваю під санкціями (за умови, що такі обставини становлять загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів банку та/або стабільності банківської системи через позбавлення/обмеження права особи, до якої застосовано блокувальні санкції, розпоряджатись активами), одне з таких рішень:

  • про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, що не визначений системно важливим;
  • про виведення з ринку системно важливого банку. При цьому банк виводитиметься з ринку відповідно до Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” з урахуванням особливостей.

Як зазначає “Економічна правда“, ці зміни дозволять, зокрема, націоналізувати “Сенс банк” (раніше – “Альфа-Банк”) Михайла Фрідмана та Пьотра Авена. За інформацією видання, це може відбутись уже до кінця місяця.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA