600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Презентовано план економічного відновлення України

Презентовано план економічного відновлення України

  • 02.05.2022 16:43

Сьогодні, 2 травня 2022 року, Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради України підтримав план економічного відновлення України. Про це повідомляють на сайті парламенту.

«Післявоєнна відбудова України буде одним із наймасштабніших проєктів із часів усім відомого плану Маршалла. Його реалізація стане справою всього цивілізованого світу, адже ми сьогодні боремося не лише за себе, але й за глобальну безпеку», — заявила перша віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Основні принципи, на яких має базуватись план відновлення:

  1. Повний доступ до ринків ЄС та “Великої сімки”. Це допоможе виробникам інтегруватися у світові торгові ланцюги та наростити експорт. Велика Британія та країни Євросоюзу уже оголосили про скасування імпортних мит на українські товари. Уряд очікує на аналогічні дії з боку урядів США, Японії, Канади.
  2. Отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС. Кандидатство надасть Україні доступ до структурних фондів Європейського Союзу, що буде суттєвою підтримкою.
  3. Побудова економіки на принципах дерегуляції та лібералізації. Щодо більшості ліцензій та дозволів уже схвалено декларативний принцип для бізнесу.
  4. Налагодження логістичних маршрутів у західному напрямку. Уряд працює над розширенням їх пропускної здатності. Уже є перші результати – між Україною та Польщею підписано відповідний меморандум.
  5. Перехід від експорту сировини до переробки в тих галузях, які дають найбільшу експортну виручку. В сільському господарстві та в металургії завдяки переробці можна буде досягнути її значного зростання.
  6. Розвиток вітчизняного ВПК. Йдеться не лише про закупівлю зброї, але й про виробництво, зокрема завдяки трансферу військових технологій. Це дасть змогу налагодити виробництво максимально швидко у великому асортименті – від стрілецької зброї до засобів протиповітряної оборони. Водночас military tech буде драйвером розвитку для цивільних секторів економіки.
  7. Самодостатність в енергетиці досягатиметься шляхом збільшення видобування власного газу та розвитку атомної енергетики. За 3-5 років цілком реально отримати енергетичну самостійність.
  8. Кліматична модернізація. Створення нових об’єктів у різних галузях промисловості повинно враховувати принципи «зеленої економіки».
  9. Локалізація щонайменше 60%. До відновленні України будуть залучені українські компанії та виробники. Це дасть поштовх економіці, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

Також читайте: Юридичні особи зможуть зареєструвати пошкоджене майно в “Дії”

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA