Презентовано новий Проєкт РЄ «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду» — PRAVO.UA Презентовано новий Проєкт РЄ «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Презентовано новий Проєкт РЄ «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду»

Презентовано новий Проєкт РЄ «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду»

  • 29.03.2023 10:27
Фото: https://hcj.gov.ua/

У Вищій раді правосуддя відбулася презентація нового Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду».  Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Проєкт спрямований на сприяння подальшому реформуванню судової влади в Україні та зменшення впливу війни на діяльність органів системи правосуддя, що включає повоєнне відновлення, вдосконалення національної моделі органів суддівського самоврядування, підтримку діяльності Вищої ради правосуддя. Реалізує Проєкт департамент з питань імплементації прав людини, стандартів правосуддя та правової співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи.

Керівник департаменту Фредерік Долт у своєму виступі висловив захоплення стійкістю української судової системи та всіх органів влади, які в надзвичайно важкі часи війни працюють для того, щоб забезпечити функціонування системи правосуддя, надати громадянам доступ до суду.  Він зазначив, що РЄ надає підтримку Україні, і один із таких інструментів – План дій для України на 2023-2026 роки «Стійкість, відбудова та відновлення», який посилює співпрацю РЄ з Україною. Він схвалений наприкінці 2022 року Кабінетом міністрів Ради Європи.

Голова ВРП Григорій Усик  зазначив, що прийняття Радою Європи нового плану дій для України свідчить про безперервну підтримку і непохитну рішучість, яку проявляє Рада Європи з перших днів російської агресії в Україні. За його словами, продовження співпраці в рамках нового Проєкту РЄ відкриває нові можливості для судової влади України в контексті наближення гарантій захисту основоположних прав і свобод людини до європейських стандартів.

Координатор проєктів відділу програм співпраці РЄ Андрій Кавакін зазначив, що реалізація виконання цілей цього проєкту є спільною ініціативою України і Ради Європи. Для виконання завдань та цілей Проєкту також залучатимуть інші інституції РЄ, в тому числі представників Європейського суду з прав людини, Консультативної ради європейських суддів, департаменту з питань виконання рішень ЄСПЛ, Європейської комісії з ефективності правосуддя (CEPEJ).

Менеджерка Проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду» Ірина Кушнір, зокрема, зазначила, що для досягнення цілей Проєкту будуть проведені заходи щодо:

  • аналізу законодавства (проєктів нормативно-правових актів),
  • дослідження судової практики з питань дотримання стандартів РЄ,
  • підтримки спроможності суддів та адвокатів застосовувати стандарти РЄ,
  • підтримки органів влади у розвитку механізму відшкодування шкоди, заподіяної війною.

Один із магістральних напрямів – це функціонування органів суддівського врядування, яке має відбуватися за стандартами РЄ. У відповідь на запит Проєкт може проаналізувати законодавство, провести дослідження практики здійснення дисциплінарного провадження щодо судді.

Учасники заходу, серед яких голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик, члени ВРП Оксана Блажівська, Олександр Сасевич, судді Верховного Суду, представники Ради суддів України, Національної школи суддів України, Державної судової адміністрації України, народні депутати, представники національних органів державної влади, представники міжнародних організацій та проєктів, обговорили висновки досліджень Проєкту РЄ «Підтримка судової влади України для забезпечення кращого доступу до правосуддя» щодо єдності практики апеляційних судів в Україні, інструментів забезпечення єдності судової практики, застосовуваних у державах – членах РЄ, застосування касаційних фільтрів Верховним Судом.

Поділитися
Теги врп

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA