прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Представники судів ще 3 областей не підтримують передання функцій ДСА апеляційним судам – результати обговорення

Представники судів ще 3 областей не підтримують передання функцій ДСА апеляційним судам – результати обговорення

  • 24.05.2021 09:38

У Раді суддів України провели ще одну сесію обговорення доцільності діяльності ТУ ДСА України в умовах гострого дефіциту бюджетного фінансування.

Нагадаємо, раніше Рада суддів ініціювала у суддівській спільноті обговорення діяльності територіальних управлінь Державної судової адміністрації України після того, як на XVIII з’їзді суддів України визнали роботу ДСА України недостатньою в питаннях фінансового та матеріально-технічного забезпечення судів.

Участь в обговорення взяли начальники територіальних управлінь ДСА України Дніпропетровської, Закарпатської та Запорізької областей, а також голови обласних апеляційних та місцевих загальних судів, керівники апарату судів – усього 71 учасник.

Представники територіальних управлінь ДСА вважають, що суттєвої економії коштів від ліквідації управління судова система області не отримає. Передання функцій апеляційному суду чи місцевим, навіть з урахуванням оптимізації та створення окружних місцевих судів, потягне за собою автоматичне збільшення штату судів.

Судді зі свого боку переконані, що функція адміністрування судочинства повинна здійснюватися вертикально інтегрованою структурою, якою на сьогодні є ДСА України. Це дасть змогу уникнути конфлікту інтересів із місцевими судами, оскільки апеляційні суди почнуть призначати їм керівників апаратів, розподіляти бюджети, видавати кошти на поточні видатки тощо.

Тож у підсумку обговорення учасники зустрічі висловилися за посилення контролю за діяльністю ДСА України та її територіальних управлінь з боку Ради суддів України. Голови судів також висловилися за впорядкування штатної чисельності працівників судів відповідно до навантаження на суддів і кількості справ, які розглядаються в окремому суді.

Нагадаємо, за підсумками попередньої сесії з представниками Волинської, Донецької, Житомирської областей голови судів також висловились проти ідеї передання функцій Державної судової адміністрації апеляційним судам.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA