Представники польських та українських інвесторів поговорили про перспективи співпраці України з Польщею — PRAVO.UA Представники польських та українських інвесторів поговорили про перспективи співпраці України з Польщею — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Представники польських та українських інвесторів поговорили про перспективи співпраці України з Польщею

Представники польських та українських інвесторів поговорили про перспективи співпраці України з Польщею

  • 26.10.2021 13:41
Рубрика Новини

26 жовтня 2021 року в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України відбулася зустріч з представниками польських та українських інвесторів. На заході були присутні і мали нагоду виступити представники польських, українських компаній та органів державної влади. Модератором зустрічі став радник першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки України Ярослав Романчук.

Зі вступним словом мав нагоду виступити перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Олексій Любченко. Він зазначив, що наразі робляться кроки на виконання політичної рамки плану національної стратегії на 2020—2030 рр. і є як довгострокові, так і короткострокові перспективи. Бюджетна декларація, затверджена на три роки, вказує, як держава будує свої відносини з бізнесом. Створено потужну інфраструктуру для захисту інвестицій. 

«Ми маємо можливість бачити і польських, і українських інвесторів на спільній платформі. Необхідно показати, що ця платформа є дієвою і швидкою у вирішенні актуальних питань торговельно-економічних відносин між країнами», – підкреслив пан Любченко. 

Віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков відзначив, що на сьогодні і польський, і український  бізнеси можуть наповнювати рамкові угоди, домовленості, визначені державами, а також запросив до обговорення точкових законопроєктів щодо співпраці. Слід продумувати інвестиції, вважає він. 

«Необхідно творити сучасну Європу на території України», – впевнений пан Рєзніков. 

Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства України, констатував, що на 30-му році існування України була проведена масштабна земельна реформа, запущено ринок землі. Наразі понад 50% українців підтримують цю ініціативу. Україна вірить у малого і середнього фермера. Окрім цього, українські компанії представлені в Польщі. Зараз унікальний час для інвестування в Україну, вважає пан Лещенко. 

Мустафа Масі Найєм, заступник міністра інфраструктури України, вів мову  про будівництво нових точок переходу через кордон – таких точок планується  відкривати дедалі більше. Польща є транзитною країною, 40% транспорту іде через польський кордон. Пріоритетним є будівництво дороги Краковець – Львів – Броди – Рівне, дороги першої категорії. Досягнуто домовленостей з польською стороною щодо кредиту. Пан Найєм закликав польську сторону включитися в роботу з розбудови дороги «лінії 102». 

«Наша мрія – побудувати швидкісну залізницю Київ – Варшава, наразі проєкт перебуває на стадії підготовки. Ця лінія зможе перевозити до 2 млн пасажирів на рік», – анонсував пан Найєм. 

Однак із 2016 року польська сторона зменшила кількість дозволів для української сторони на 10% для автомобільного транспорту. Зараз і на найближчий час спостерігатиметься дефіцит до 25% дозволів. Це впливає на важливі питання. Приміром, Україні недостатньо кисню, а основний кисень заїжджає саме через Польщу. Пан Найєм висловив сподівання, що можна буде досягти згоди щодо збільшення кількості дозволів. 

Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації України з питань розвитку ІТ, запевнив, що Україна активно цифровізується, а сервіси поступово переносяться в онлайн. Україна – це найбільша країна Європи з величезним потенціалом розвитку ІТ-індустрії. До 2024 року планується 100% сервісів перенести в онлайн, покрити високошвидкісним інтернетом 95% території та підвищити рівень цифрової грамотності людей. 

“Дія City” — це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, який дасть змогу створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі. У ньому не існуватиме меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко реалізовувати найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї та ефективно їх впроваджувати.

У рамках “Дія Сіті”  для інвесторів будуть створюватися умови, щоб вони могли інвестувати з мінімальним податковим навантаженням. Створено умови для стартапів.

Тарас Єлейко, заступник голови Фонду державного майна України, зі свого боку підкреслив, що для приватизації будуть доступні близько 1000 державних підприємств, а також інше майно, яке може бути використано для інвестиційних можливостей.

Приватизація стала user friendly. Схема приватизації проста, а можливості вона дає широкі. 

Марчін Свєнчіцький, бізнес-омбудсмен, представив можливості інструмента бізнес-омбудсмена для бізнесу. Він зазначив, що хоч рекомендації не мають примусового характеру, проте вони формуються чітко відповідно до законодавства.

Представники бізнесу висловили своє бачення і свої очікування щодо перспектив співпраці України з Польщею.

Нагадаємо, що 23.06.2021 уряд затвердив Порядок взаємодії уповноваженої установи із заявниками, інвесторами зі значними інвестиціями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування з питань, пов’язаних із супроводом підготовки та реалізації інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA