Правовласник може створити технічні перешкоди для незаконного використання бібліотеки його шрифтів, — пояснюють в «Дубинський і Ошарова» — PRAVO.UA Правовласник може створити технічні перешкоди для незаконного використання бібліотеки його шрифтів, — пояснюють в «Дубинський і Ошарова» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Правовласник може створити технічні перешкоди для незаконного використання бібліотеки його шрифтів, — пояснюють в «Дубинський і Ошарова»

Правовласник може створити технічні перешкоди для незаконного використання бібліотеки його шрифтів, — пояснюють в «Дубинський і Ошарова»

  • 17.04.2022 17:12
використання шрифтів

Нещодавно власник прав на шрифти Times New Roman, Arial, Verdana, Tahoma та Helvetica — американська компанія Monotype — закрила доступ до їхнього каталогу для російських користувачів.

Нюанси охорони шрифтів як об’єктів авторського права та перспективи реальної заборони використання вказаних шрифтів в росії пояснює Анастасія Казанкіна, радник «Дубинський і Ошарова».

Шрифти користуються охороною як об’єкти авторського права. Охорону може отримати як програмне забезпечення, так і власне зображення знаків. Monotype як правовласник має законне право обмежити доступ до них і заборонити їх використання на території росії.

Правила користування, опубліковані на сайті Monotype, передбачають, що користувач погоджується на обмежену, відкличну ліцензію, що забороняє будь-яку передачу прав і субліцензії. А відтак, Monotype має право зупинити доступ до свого каталогу не тільки новим користувачам, але й старим.

Водночас, політична воля росії наразі направлена на повне нехтування будь-яких прав компаній, що знаходяться на території «недружніх» до росії країн. Так, в березні постановою уряду було затверджено нульові ставки визначення розміру компенсації, що виплачується патентовласнику при прийнятті рішення про використання винаходу, корисної моделі або промислового зразка без його згоди, та порядку її виплати.

Той факт, що вказана постанова стосується примусового ліцензування виключно винаходів, корисних моделей і промислових зразків, не робить власників інших об’єктів інтелектуальної власності більш захищеними.

Прикладом цього є судовий спір, у якому Арбітражний суд Кіровської області ухвалив рішення відмовити у захисті інтелектуальних прав на героїв мультсеріалу «Свинка Пеппа» британської компанії Entertainment One. Entertainment One UK. При цьому рішення було мотивоване тим, що позивач зловживає своїми правами.

Відтак, можна сміливо припустити, що у випадку і подальшого використання в росії шрифтів Times New Roman, Arial, Verdana, Tahoma та Helvetica, дієвого правового механізму заборонити незаконне використання у правовласника не буде. Проте, у випадку сильного бажання, правовласник може створити технічні перешкоди для незаконного використання бібліотеки його шрифтів.  В тому числі посиливши боротьбу з піратськими сайтами, з яких росіяни будуть брати його продукт.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA