Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Правила життя Віктора Москаленка

  • 17.12.2018 13:30
Рубрика Новости

Віктор Семенович Москаленко — суддя у відставці. Але це надзвичайно стисла характеристика правника, який майже всю свою професійну кар’єру присвятив суддівству: державному арбітражу, який згодом трансформувався в господарське судочинство. У лютому 2003-го він став заступником голови Вищого господарського суду України. Тоді ж у суді було створено судову палату з розгляду справ у господарських спорах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності. Пан Москаленко очолював палату з часу її утворення.

Прогулюючись парком Шевченка осіннім, теплим днем Віктор Семенович розмірковує про майбутнє ІР-реформи та перспективи законодавчого забезпечення ІР-сфери, розповідає про колег, разом з якими піднімав «інтелектуальну спеціалізацію» в судах, про підлеглих, для яких став наставником, та ділиться своїми правилами життя

ПРАВИЛА ЖИТТЯ:

З дитинства я прагнув побачити, що за горизонтом, і таке прагнення допомагало мені пізнавати світ. У дорослому житті важливо не втратити це прагнення як запоруку успіху в досягненні високого професіоналізму.

Кваліфікація «юрист» означає для мене бути озброєним знанням законодавства, що важливо не лише для успішної професійної діяльності, але і є потребою повсякдення.

Мій основний внесок у розвиток українського правосуддя — діяльність із забезпечення належного рівня судового захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності шляхом підготовки методичних документів, необхідних для однакового і правильного застосування господарськими судами законодавства у відповідній сфері, та навчання суддів, причетних до ІР-справ.

Щоб бути хорошим суддею, недостатньо мати хорошу освіту. Потрібно бути порядною і совісною людиною із загостреним відчуттям справедливості.

Запорукою успішної інституційної реформи IP-сфери є створення Вищого спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності і кроки до подальшої спеціалізації суддів як ефективної системи судового захисту відповідних прав.

Мені хочеться жити в країні, де повага до закону буде нормою для всіх членів суспільства, незалежно від соціального статусу і майнового стану, коли кожен буде захищений силою закону і не почуватиметься безправним.

Свобода — це багатогранне поняття, яке має різне значення для кожної людини. Для мене — це, насамперед, свобода вибору, можливість поводитися на власний розсуд, але не вседозволеність.

Мій улюблений літературний персонаж — професор Преображенський з роману Михайла Булгакова «Собаче серце».

Завжди захоплювався одним музикантом. Це — Стінг.

Щасливим мене робить моя сім’я, яка підтримувала і підтримує мене і в радості, і в не дуже радісні моменти життя. Водночас актуальним для мене є гасло: хочеш бути щасливим — будь ним.

Моя ахіллесова п’ята жодним чином не впливала на виникнення проблем у моїй професійній діяльності.

Я відкрито заявляв: з прийняттям нових процесуальних законів проблему належного розмежування юрисдикцій судів не розв’язано, про що свідчить новітня судова практика.

Дуже добре пам’ятаю часи, коли елементарне було у дефіциті й по талонах, а за хлібом стояли черги і він, здебільшого, був кукурудзяний. Не дай Боже переживати такі часи ще раз.

Найбільше у сучасному світі мене дивує стрімкий розвиток науки і технологій. Те, що вчора було фантастикою, сьогодні стає буденним.

Людство навчиться розв’язувати глобальні проблеми, оскільки від цього залежить подальше існування цивілізації і її розвиток. Біда навчить.

Неочікуваним відкриттям для мене стала можливість реалізувати мрії дитинства — побачити світ і зрозуміти, що за кордоном не все так погано, як нас учили.

Мені пощастило мати талановитих наставників, які вчили своїм прикладом роботи над документами і ставленням до професійних обов’язків.

Люблю все, що пов’язане з моєю родиною.

Найкраще, що трапилося зі мною в житті, — це можливість займатися «сродною» працею.

Ніде не почуватимуся комфортніше, ніж удома, в Україні, в якій не все так погано, як ми інколи думаємо.

Коли я був молодшим, думав, що все найкраще ще попереду.

Труднощі і негаразди можна подолати, коли ти наполегливий у досягненні поставленої мети.

Є лінія, перетнувши яку неможливо повернутися. Для судді — це свідоме порушення закону.

Усе буде добре, коли ми зрозуміємо, що якість життя здебільшого залежить від кожного з нас, починаючи з місця, де ми живемо і працюємо.

Матеріал журналу “Український юрист” (№ 10, жовтень, 2018 р.)

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
Slider

Каковы наиболее опасные юридические риски карантина для бизнеса?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: