Правила карантину: читайте протокол перед підписанням — PRAVO.UA Правила карантину: читайте протокол перед підписанням — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Блог » Правила карантину: читайте протокол перед підписанням

Правила карантину: читайте протокол перед підписанням

  • 14.04.2020 16:55
Автор: Татьяна Охримчук, адвокат

Цими днями Кабмін вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р № 211 «Про запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавируса SARS-CoV-2». Кабмін дозволив кур’єрську і поштову діяльність, будівельні роботи, роботи зі збирання та сортування відходів, заклади торгівлі будівельними матеріалами, хімчистки.

Однак лишилася заборона по інших видах діяльності, в тому числі обмежене перебування людей на вулиці, в парках, на спортивних майданчиках тощо. Спірним лишається питання порушень на вулиці / проспекті, дорозі. Адже проходження людини тротуаром не прописане в обмеженнях, тому й не може бути забороненим місцем.

Зазначу, правильно поводитись з поліцейськими – це знати про правила й дотримуватись їх, аби уникнути непорозумінь й неприємних ситуацій. Поліцейські патрулюють заборонені локації і справедливо роблять зауваження. Конфліктувати й щось доводити немає сенсу, адже громадянин не буде уповноваженою особою перед поліцейським. Навпаки, отримає зауваження та роз’яснення про порушення.

За правилами на період карантину варто перебувати в громадських місцях  вдягнутими в респіратори або захисні маски. Дітям до 14 років відвідувати громадські місця у супроводі дорослих (батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини). Варто уникнути переміщення групою осіб у кількості більше ніж дві особи (не стосується випадків службової необхідності, наприклад поліцейського патрулювання, та супроводження дітей віком до 14 років). Виходячи на вулицю, громадяни повинні мати документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи спеціальний статус (п.п. 16 п. 2 постанови № 211). Визначення «громадського місця» є у двох законах, тож на це варто також зважати.

Знання правил від Уряду допоможе громадянам уникнути драконівських карантинних штрафів і апелювати до них. Однак, при зустрічі з патрульними не варто конфліктувати й доводити свою правоту. Надто у грубій формі. Є друга сторона медалі – це перевищення повноважень поліцейськими. Тоді варто захищати свої права, опираючись на знання карантинних правил. Однак, без грубого поводження й емоційних висловлювань, котрі можуть скомпрометувати захисників закону. На додаток скажу, якщо протокол буде виписано неправомірно, його можна оскаржити. Потерпілим варто уважно читати усе зафіксоване в протоколі, перед тим як його підписувати.

Автор: адвокат Тетяни Охрімчук

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA