Права біженців в Угорщині — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA Права біженців в Угорщині — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців в Угорщині — поради від 4refugees.info

Права біженців в Угорщині — поради від 4refugees.info

  • 07.04.2022 11:39

Мільйони українців виїхали за кордон у пошуках притулку від війни. Першими наших громадян зустріли країни, які мають спільний сухопутний кордон, а далі українці розселилися країнами Європи. У кожній країні українцям надають підтримку. Команда 4refugees.info, яку підтримують волонтери, ІТ-фахівці та правники, зокрема Міжнародна асоціація юристів (IBA) та українська юридична фірма Sayenko Kharenko, підготували окремий портал з даними щодо кожної країни. Ми републікуємо їхні матеріали, починаючи з того, які права біженців в Угорщині.

Зауважимо, що загалом на територію Угорщини Українці можуть в’їхати у трьох статусах: «мандрівники» без візи, шукачі притулку та біженці. Залежно від цього вони матимуть різні правила в’їзду, права та обов’язки, а також можливість отримати фінансову допомогу та притулок для проживання.

Права громадян України в Угорщині, які не звертаються за допомогою

1. Віза: не потрібна (Джерело)

2. Документи:

бажано мати біометричний паспорт, але достатньо й інших документів, що підтверджують особу:

  • видане в Україні посвідчення особи,
  • свідоцтво про народження,
  • водійські права,
  • інші документи, на яких є фотокартка (Джерело)

a) для дорослих – за переліком вище;

b) для неповнолітніх – інформації щодо специфічних  документів для неповнолітніх (відмінних від перерахованих вище) немає.

За інформацією Угорського Гельсінського комітету, осіб, які прибувають без документів:

  • приводять до пункту реєстрації на кордоні;
  • громадянам України та членам їх сімей надається тимчасовий захист або дозвіл на тимчасове проживання (строк дії якого становить 1 місяць);
  • особам, які не є громадянами України та не громадянами ЄС, дозвіл на тимчасове проживання надається лише за відсутності будь-якого документа взагалі. (Джерело)

Осіб, які мають проблеми з документами:

  • проводжають до різних пунктів реєстрації по всій прикордонній зоні,
  • реєструють їхні персональні дані
  •  та їх заяви про надання захисту.

Громадян України та членів сімей громадян України, найімовірніше, запитають, що саме вони хочуть одержати:

  • тимчасовий захист (строком на один рік)
  • або дозвіл на тимчасове проживання (так званий ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolás, який спочатку видається на один місяць).

Особам, які не є ані громадянами України, ані членами сімей громадян України чи громадянами ЄС, видається дозвіл на тимчасове проживання.

3. Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин? 

Конкретної інформації немає. Схоже, що органи влади планують пропускати дітей через кордон.

4. Covid-19: не вимагається проходити тести або надавати докази вакцинації. Усі заходи, пов’язані з боротьбою з вірусом Covid-19, призупинено. (Джерело)

5. Зелена картка (для авто): 

офіційної інформації не знайдено, але у ЗМІ немає жодних повідомлень про те, що влада відмовляє у в’їзді через відсутність зеленої картки.

6. Документи на домашніх тварин: дозволяється в’їзд усіх домашніх тварин, навіть без відповідних документів. Але необхідно заповнити форму, що є аналогом  так званої заяви про надання попереднього дозволу. Форму цієї заяви можна завантажити за посиланням: https://portal.nebih.gov.hu/-/magyarorszag-biztositja-hogy-az-ukrajnabol-menekulok-magukkal-hozhassak-tarsallataikat

Текст заяви доступний угорською, українською та англійською мовами.

7. Скільки часу можна перебувати на території країни?

Упродовж 90 днів без спеціального дозволу за наявності українського паспорту або тимчасового паспорту, виданого угорськими органами влади. (Джерело)

8. Чи дозволено в’їжджати на територію Угорщини з інших сусідніх країн? 

  • Так, українцям, які мають біометричні паспорти.
  • Щодо українців, які не мають біометричного паспорту: Угорський Гельсінкський комітет не повідомляв про жодні випадки, коли б громадянину України відмовляли у в’їзді до Угорщини через відсутність біометричного паспорту. Однак, ймовірно, угорські органи влади вимагатимуть якісь документи для пропуску людей на територію країни.
  • Громадянам третіх країн, які не мають шенгенської чи угорської візи / дозволу на проживання, відмовляють у в’їзді, крім випадків, коли вони є близькими родичами громадян України. (Джерело)

УМОВИ В’ЇЗДУ В УГОРЩИНУ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПРОСЯТЬ ПРИТУЛКУ:

1. Віза: не потрібна. (Джерело)

2. Документи: бажано мати біометричний паспорт, але достатньо й інших документів, що підтверджують особу (видане в Україні посвідчення особи, свідоцтво про народження, водійські права або інші документи, на яких є фотокартка). (Джерело)

a) для дорослих – за переліком вище;

b) для неповнолітніх – інформації щодо специфічних документів для неповнолітніх (відмінних від перерахованих вище) немає.

3. Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин? 

Конкретної інформації немає. Схоже, що органи влади планують пропускати дітей через кордон.

4. Covid-19: не вимагається проходити тести або надавати докази вакцинації. Усі заходи, пов’язані з боротьбою з вірусом Covid-19, призупинено. (Джерело)

5. Зелена картка (для авто): 

офіційної інформації не знайдено, але у ЗМІ немає жодних повідомлень про те, що влада відмовляє у в’їзді через відсутність зеленої картки.

6. Документи на домашніх тварин: дозволяється в’їзд усіх домашніх тварин, навіть без відповідних документів. Але необхідно заповнити форму, що є аналогом так званої заяви про надання попереднього дозволу. Форму цієї заяви можна завантажити за посиланням: https://portal.nebih.gov.hu/-/magyarorszag-biztositja-hogy-az-ukrajnabol-menekulok-magukkal-hozhassak-tarsallataikat

Текст заяви доступний угорською, українською та англійською мовами.

7. Скільки часу можна перебувати на території країни? 

8. Інша інформація, що може стосуватися країни. 

Повідомляється, що влада Угорщини дозволяла в’їзд в Угорщину українцям без дійсного біометричного паспорта тільки у разі в’їзду виключно з України.

Якщо у вас немає біометричного паспорту і ви хочете приїхати в Угорщину, для уникнення відмови у в’їзді слід в’їжджати через українсько-угорський кордон.

РЕЖИМ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ. ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ 

1. Чи надає уряд Угорщини українцям «тимчасовий захист»?

Так

Станом на 7 березня громадяни третіх країн (не України і не країн ЄС) не можуть подавати заяву на отримання тимчасового захисту. (Джерело)

Громадянам третіх країн, які легально перебували в Україні, але не можуть повернутися на батьківщину, тимчасовий захист, передбачений законодавством ЄС, в Угорщині не надається. Вони повинні подавати заяви про надання притулку. (Джерело)

2. Куди звертатися із заявою?

Заяву про надання тимчасового захисту можна подати особисто в будь-якому з призначених для цього пунктів, які працюють цілодобово, або в будь-якому відділенні по роботі з клієнтами при Генеральному управлінні національної поліції у справах іноземців (National Directorate-General for Aliens Policing) у приймальні години. (Джерело)

Де знайтися такі пункти?

Місцевість Адреса Назва пункту приймання  Кількість місць (скільки осіб можна розмістити)
Васароснамені (Vásárosnamény) Munkácsi út 2. Будинок культури  / Művelődési Ház 60
Тарпа Kossuth út 19. Будинок культури   / Művelődési Ház 50
Араношапати (Aranyosapáti) Petőfi út 6. Спортзал / Tornaterem 30
Фехергьормат (Fehérgyarmat) Iskola köz 2. szám Спортивна зала / Sportcsarnok 700
Мандок Szent István tér Початкова школа / Általános iskola 300

3. Коли треба подати заяву та в які строки?

Рекомендується подавати заяву якомога швидше після прибуття в країну. Тимчасовий захист повинен бути наданий до закінчення безвізового строку перебування у країні у 90 днів.

Процедура отримання тимчасового захисту займає до 30-45 днів, тому подайте заяву не пізніше ніж 40-45-го дня після прибуття. (Джерело)

4. Як подавати заяву? Які для цього необхідно подати документи? Чи існує встановлений порядок? 

Заявник має довести, що він є громадянином України або іноземним громадянином, який законно перебував в Україні. Візьміть із собою всі документи, що підтверджують вашу особу.

Ті, хто приїжджає без документів, також можуть отримати тимчасовий захист, але, ймовірно, доведеться пройти тривалішу співбесіду, під час якої представники влади детальніше розпитають заявника про те, звідки він.

На час розгляду заяви у заявника забирають паспорт (якщо він є), а замість нього видають гуманітарний дозвіл на проживання (після закінчення процесу оформлення тимчасового захисту паспорт повертається власнику). (Джерело)

5. На який період надається тимчасовий захист? 

Доки уряд вважатиме, що для такого захисту є підстави. Постанова уряду про визнання громадян України такими, що потребують захисту, на цьому етапі діятиме до 1 червня. Однак це може змінитися у найближчі тижні. (Джерело)

Згідно із законодавством ЄС тимчасовий захист має надаватися щонайменше на рік, тож можна очікувати продовження в межах цього строку. (Джерело)

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ

  1. Куди звертатися:

Заява  подається до офісу Національного генерального директорату поліції з питань іноземців. (Джерело)

Процедура є спрощеною, якщо про намір про пошук притулку вже заявлено в посольстві в країні походження. В іншому випадку державні органи мають право відхилити ваш запит. За юридичною допомогою звертайтеся до Угорського Гельсінського комітету. (Джерело)

  1. Коли подавати заяву, які строки: 

державні органи Угорщини мають прийняти рішення щодо вашої заяви про надання притулку протягом 60 днів. Важливо, щоб рішення було прийняте до спливу 90-денного безвізового періоду, для цього подавайте заяву на притулок протягом 30 днів після вашого прибуття.  (Джерело)

  1. Як подавати заяву: які документи потрібні? Чи існують якісь спеціальні процедури?

Візьміть із собою всі наявні документи, але це не є обов’язковим.

Кандидатів очікує тривалий процес із кількома співбесідами. (Джерело)

  1. Як довго триває розгляд заяви про надання притулку: 

60 днів.

 

Також нагадаємо: Правила перетину кордону України дітьми.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA