Права біженців у США — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA Права біженців у США — поради від 4refugees.info — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців у США — поради від 4refugees.info

Права біженців у США — поради від 4refugees.info

 • 20.05.2022 11:59

Мільйони українців виїхали за кордон у пошуках притулку від війни. Першими наших громадян зустріли країни, які мають спільний сухопутний кордон, а далі українці розселилися країнами Європи. У кожній країні українцям надають підтримку. Команда 4refugees.info, яку підтримують волонтери, ІТ-фахівці та правники, зокрема Міжнародна асоціація юристів (IBA) та українська юридична фірма Sayenko Kharenko, підготували окремий портал із даними щодо кожної країни. Ми републікуємо їхні матеріали. Наразі розповімо про права біженців у США.

Загалом на територію США українці та інші громадяни, які тікають від війни в Україні, можуть в’їхати у двох статусах: «мандрівники» та біженці. Залежно від цього вони матимуть різні правила в’їзду, права та обов’язки, а також можливість отримати фінансову допомогу та притулок для проживання.

Наразі є 2 доступні варіанти в’їзду до США для українців. Перший – попередньо отримана туристична віза. Другий – подати заяву про гуманітарний захист (джерело) (наразі немає опцій щодо прискорення процедури, однак можливо, що така процедура буде оголошена у найближчі дні/тижні). Українці, які фізично перебували в США станом на 1 березня 2022 року, мають право подаватися на отримання тимчасового статусу захисту (Temporary Protected Status (TPS) (джерело), який надає право на проживання та працевлаштування в США протягом 18 місяців.

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО США ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ:

 1. Віза: потрібна. Є можливість подати заяву та призначити співбесіду (джерело) будь-де за місцем фізичного знаходження українського заявника, у тому числі у Варшаві/Кракові, Братиславі, Будапешті, Бухаресті та Кишиневі. (джерело)
 2. Документи: для отримання візи (лише для гуманітарного захисту) (джерело):
  1. форми I-131 та I-134,
  2. наявність фінансового спонсора в США, який необов’язково повинен бути пов’язаним із заявником. Фінансовий спонсор повинен забезпечити 100% доходу відповідно до Федеральних рекомендацій з боротьби з бідністю, що складає приблизно 24 000 доларів США на одну особу.
 3. Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин? 

Так, однак їх розмістять у ізоляторі тимчасового утримання для неповнолітніх без супроводу дорослих.

 1. Covid-19: необхідне виконання однієї з таких вимог:
  1. наявність ПЛР-тесту, зробленого  за один календарний день до моменту прибуття до США; або
  2. наявність доказу від медичного працівника про одужання від Covid-19 протягом останніх 90 днів перед поїздкою; або
  3. до 1 квітня 2022 року до вас можуть не застосовуватися вимоги щодо тестування або вакцинації, якщо ви є неемігрантом, який перебував в Україні 10 лютого 2022 року та який подорожував з громадянами США або особами, які мають право на постійне проживання в США (джерело).
 2. Документи на тварин: потрібні. Центр США з контролю та профілактики захворювань (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) наразі працює над прискоренням розгляду заявок про надання дозволу на ввезення домашніх тварин з України. Наразі українським собакам заборонено в’їзд до США, оскільки вони вважаються у групі ризику зараження сказом. (Джерело)
 3. Скільки часу можна перебувати на території країни: для осіб з тимчасовим статусом захисту (джерело) – 18 місяців, строк може буде подовжений, якщо США пізніше приймуть таке рішення. Для осіб з гуманітарним захистом (джерело) – 24 місяці 

 СТАТУС ОСІБ, ЩО МАЮТЬ ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ

 1. Чи надає уряд США українцям статус осіб, що мають “тимчасовий захист”? Так, якщо вони фізично перебували в США станом на 1 березня 2022 року. (Джерело)
 2. Якщо такий статус надається, то на який строк: 18 місяців з можливістю подовження строку пізніше. Ви також можете подати заяву пор надання притулку або про набуття іншого статусу (якщо ви відповідаєте вимогам). (Джерело)

 ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ:

 1. Куди звертатися: ви можете подати заяву по надання притулку в будь-якому пункті пропуску на кордоні США. Хоча це не заохочується, ви можете також прибути до Мексики, а потім подати заяву про надання притулку на кордоні із США. Якщо ви вже перебуваєте в США, ви повинні подати заяву про надання притулку протягом 1 року з моменту прибуття (Джерело). Примітка: існує ймовірність виникнення проблем у зв’язку з наявністю інших безпечних країн для осіб, що покидають Україну та прибувають до США через країни ЄС. ***ВАЖЛИВО: ДЕЯКИМ УКРАЇНСЬКИМ СІМ’ЯМ, ЯКІ НАМАГАЛИСЯ ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ, БУЛО ВІДМОВЛЕНО У В’ЇЗДІ ДО США ЧЕРЕЗ КОРДОН SAN YSIDRO. (Джерело)

Як подати заяву: висловіть страх щодо повернення до України уповноваженій особі на кордоні. Після цього вас затримають і направлять на перевірку рівня страху. Під час цієї співбесіди представник Служби громадянства та імміграції США (USCIS) ставитиме вам питання стосовно вашого страху щодо повернення. Якщо ви пройдете співбесіду, ваша справа розглядатиметься імміграційним судом і лише ПІСЛЯ ЦЬОГО ви зможете подати заяву про надання притулку. (Джерело)

 1. Які документи вам потрібні: у вас ПОВИННІ бути чинні проїзні документи, в іншому випадку існує ризик депортації. Також перевагою буде, якщо у вас  є документи, які підтверджують ваш страх щодо повернення. (Джерело)

 ПОДАЛЬШІ КРОКИ:

 1. Отримання захисту в США.
 2. Розгляд справи в імміграційному суді щодо заяви про надання притулку (може тривати кілька років).

ВІДМІННОСТІ У РАЗІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ ТА БЕЗ ПОДАННЯ ТАКОЇ ЗАЯВИ

  Заява про надання притулку Без (або отримання тимчасового захисту, наприклад, в усіх країнах ЄС)
Як довго ви можете перебувати (джерело) До моменту прийняття рішення Не застосовується
Право на працевлаштування (джерело) Так (після отримання дозволу на працевлаштування – це займає від кількох місяців до понад рік) Ні
Бюджетні кошти (джерело) Ні Ні
Житло (джерело) Не застосовується Не застосовується
Медичне обслуговування (джерело) Ні Ні

Про права біженців з України в інших країнах читайте тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA