прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців в Іспанії — поради від 4refugees.info

Права біженців в Іспанії — поради від 4refugees.info

 • 12.05.2022 11:03

Мільйони українців виїхали за кордон у пошуках притулку від війни. Першими наших громадян зустріли країни, які мають спільний сухопутний кордон, а далі українці розселилися країнами Європи. У кожній країні українцям надають підтримку. Команда 4refugees.info, яку підтримують волонтери, ІТ-фахівці та правники, зокрема Міжнародна асоціація юристів (IBA) та українська юридична фірма Sayenko Kharenko, підготували окремий портал із даними щодо кожної країни. Ми републікуємо їхні матеріали. Наразі розповімо про права біженців в Іспанії.

Загалом на територію Іспанії українці та інші громадяни, які тікають від війни в Україні, можуть в’їхати у трьох статусах: «мандрівники», шукачі притулку та біженці. Залежно від цього вони матимуть різні правила в’їзду, права та обов’язки, а також можливість отримати фінансову допомогу та притулок для проживання.

УМОВИ В’ЇЗДУ ДО ІСПАНІЇ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ПРИТУЛКУ:

 1. Віза: не потрібна.
 2. Документи: перелік доступний за посиланням.
 3. Якщо ви – громадянин України, який має намір в’їхати до Іспанії, вам не потрібно подавати документи для отримання візи у разі наявності у вас біометричного паспорта. Українцям з біометричним паспортом не потрібна віза для в’їзду до Шенгенської зони. Рада ЄС схвалила рішення про імплементацію Директиви Ради 2001/55/ЄС про захист переміщених осіб, що автоматично дозволяє переміщеним українцям проживати, працювати чи навчатися в Європейському Союзі протягом одного року з можливістю продовження цього строку до трьох років без подання заяви про надання притулку.
 4. Якщо ви українець і бажаєте в’їхати в Іспанію, але не маєте біометричного паспорта чи проїзних документів, ви можете звернутися до консульської установи в країні, що має спільний кордон з Україною (наприклад, Польща, Румунія, Угорщина тощо) для перевірки ваших обставин.
 5. Якщо у вас немає паспорта чи будь-яких проїзних документів, можна надати свідоцтво про народження або будь-який документ, що посвідчує вашу особу, а також, якщо є, будь-який документ, що підтверджує ваше проживання в Україні до 24 лютого 2022 року.
 6. Для неповнолітніх осіб: свідоцтво про народження неповнолітньої особи, свідоцтво, що підтверджує родинні зв’язки чи відносини з опікунами чи особами, які супроводжують неповнолітню особу та несуть за неї відповідальність.
 1. Чи дозволяється перетинати кордон дітям без супроводу дорослих? А також дітям у супроводі дорослих, які не є членами їх родин?

В Іспанії неповнолітнім особам необхідний супровід. Опіка над неповнолітніми особами без супроводу встановлюється органами країн, де вони перебувають, у цьому випадку органами Іспанії.

У випадках передання в прийомну сім’ю інтереси та добробут неповнолітньої особи мають бути першочерговими, а також має бути юридичний документ, який дозволяє тимчасове прийомне виховання.

Якщо неповнолітня особа не має законного опікуна або якщо не можна встановити батьківство, повідомляється прокуратура у справах неповнолітніх та поліція (неповнолітні особи повинні повідомити про таку ситуацію поліцію під час звернення за тимчасовим захистом).

 1. Covid-19: ПЛР-тест не потрібен – переміщені з України особи можуть в’їжджати до Іспанії без ПЛР-тесту та сертифіката про вакцинацію.
 2. Зелена картка: перелік документів на транспортний засіб доступні за посиланням.

Посвідчення водія:

 • Інструкція Міністерства внутрішніх справ COND 2022/02.
 • Подовження строку дії українського посвідчення водія в Іспанії на один рік після в’їзду на територію Іспанії (з 24.02.22).
 • Якщо ви хочете отримати іспанські водійські права, вам доведеться записатися на прийом для обміну.
 • Акредитація місця проживання буде здійснюватися за допомогою документа, виданого Управлінням у справах притулку та біженців.

Верифікація посвідчення водія замінюється афідевітом.

 1. Документи на домашніх тварин: перелік документів доступний за посиланням.

Іспанія прийняла рекомендації Комісії та Міністерства сільського господарства, рибного господарства та продовольства та затвердила процедуру, яка повинна виконуватися стосовно домашніх тварин переміщених осіб, які в’їжджають до країни.

Деякі вимоги були спрощені, наприклад в’їзд без подання попередньої заяви на отримання індивідуального дозволу або без деяких процедур, пов’язаних з виявленням ендемічних захворювань в Україні, наприклад сказу.

Проте про прибуття домашньої тварини (переважно собаки, кішки чи фретки), яка супроводжує переміщених осіб з України, необхідно негайно повідомляти Офіційну ветеринарну службу автономної громади.

 1. Скільки часу можна перебувати на території країни: інформація доступна за посиланням.

Один рік із можливістю подовження строку на один рік та виключною можливістю подовження ще на один рік (максимум – 3 роки).

ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ

 1. Чи надає уряд Іспанії українцям статус  “тимчасового  захисту”? Так
 2. Якщо так, на який період надається тимчасовий захист: один рік із можливістю продовження (два рази по одному року).

ЯК ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ:

 1. Куди звертатися: звертатися можна до відповідних пунктів, де співробітники національної поліції візьмуть ідентифікаційні та інші дані. Під час цього процесу доступні перекладачі. Після цього особам видається квитанція про акредитацію їхньої заяви про надання захисту, яка також міситиме присвоєний ідентифікаційний номер іноземця (NIE).
 2. Коли подавати заяву: не визначено.
 3. Як подавати заяву:
 4. Які документи потрібні?
  1. Ідентифікаційні документи (паспорт громадянина України або дозвіл на постійне проживання).
  1. Документи, що підтверджують сімейні зв’язки або спорідненість для неповнолітніх осіб.
 5. Чи є будь-які спеціальні процедури? Більше офіційної інформації щодо надання тимчасового захисту доступно за посиланням (іспанською та українською мовами).
 6. Призначте зустріч для подання документів за телефоном 910474444.

*Якщо у вас немає житла, ви можете йти без попереднього запису.

 • Отримання квитанції про подання заяви про надання тимчасового захисту (дійсна протягом одного року, може бути продовжена максимум до 3 років)*.
 • Надання номера соціального страхування (дозволяє легально працювати в Іспанії).
 • Отримання рішення протягом 24 годин від Міністерства внутрішніх справ.

*Квитанція має QR-код, за яким можна дізнатися про статус заяви. Перші заяви не мали такого QR-коду, але мали посилання, за яким можна було дізнатися статус.

 • Після отримання тимчасового захисту можна подавати заяву на отримання пластикової картки (що є більш зручним порівняно з початковою паперовою версією).
 • Чи можна це зробити онлайн? Ні.
 1. Як довго триває розгляд заяви про надання притулку: максимум 24 години.

ПОДАЛЬШІ КРОКИ

ВІДМІННОСТІ В РАЗІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ ПРО НАДАННЯ ПРИТУЛКУ ТА БЕЗ ПОДАННЯ ТАКОЇ ЗАЯВИ

Будь ласка, зверніть увагу, що ця інформація перебуває на обговоренні іспанських органів влади, тому вона може змінюватися. Інформація буде оновлюватися.

Заява про надання притулку Без візи (або перебування в країні в статусі тимчасового захисту)
Як довго ви можете перебувати До прийняття рішення
Право на працевлаштування Після 6 місяців Так, негайно
Медичне обслуговування Так Так
Бюджетні кошти Так, лише для тих, хто може довести відсутність фінансових ресурсів Так, лише для тих, хто може довести відсутність фінансових ресурсів
Житло Так, протягом 18 місяців (може бути продовжено для особливо вразливих груп населення) Так, протягом 18 місяців (може бути продовжено для особливо вразливих груп населення)
Освіта Так Так
Утриманці (члени сім’ї) Є можливість просити про поширення статусу на утриманців, але процедура завжди дуже повільна і утриманцям рекомендується подавати заяву самостійно Є можливість просити про поширення статусу на утриманців, але процедура завжди дуже повільна й особам рекомендується подавати заяву самостійно
Фінансова підтримка   Залежно від регіону (Comunidad Autónoma). Інформація щодо Мадриду доступна за посиланням (іспанською та українською мовами)

Про права біженців з України в інших країнах читайте тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA